Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Maraton newsów trwa. Pora na czwarty z pięciu.

Wydawnictwo MAG serwuje nam drugi tom Przestrzeni Objawienia. "Arka odkupienia" Alastaira Reynoldsa trafi na sklepowe półki 17 czerwca 2022 roku. Wydanie w twardej oprawie zawiera 784 strony. Poniżej okładka i krótko o książce.

Pięćdziesiąt lat temu interwencja ludzi obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki. Teraz nastąpi reakcja. Kiedyś Clavain uciekł, by walczyć po stronie Hybrydowców - pewnego odłamu ludzi, uczestników zbiorowej świadomości, zbudowanej na modłę ula. Czterysta lat później, w końcowej fazie brutalnej wojny międzyplanetarnej, coś wywołało panikę wśród tajnego kierownictwa Hybrydowców. Gdy zrozumiano przyczynę nowego zagrożenia, Clavain planuje ponowną ucieczkę. Szuka dawno zaginionej infernalnej broni, która może wpłynąć na bieg wydarzeń. Wraz z grupą sprzymierzeńców Clavain leci na Resurgam - kolonię archeologiczną, która przeżywa kryzys. Dla dobra ludzkości zamierza odzyskać broń. Jego rozgoryczona rywalka Skade postawiła sobie inny cel i by go zrealizować, gotowa jest zmienić nawet samą rzeczywistość.


#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #czytajzwykopem #mag #scifi #alastairreynolds
Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Maraton newsów trwa. Pora na czwarty...

źródło: comment_1652789618IOgs1ePN3j3BXSofdUJmei.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
Lepsze niż pierwsze ale ten sam styl (powoli odkrywane kolejne i kolejne tajemnice przeplatające się z innymi tajemnicami) jeśli komuś podobała się pierwsza część to zdecydowanie warto.
Choć sam klimat jednak już nie tak gęsty.
  • Odpowiedz
@bookfan1: mogę się wypowiedzieć za dwie pierwsze które wciągnąłem po angielsku
Nie czekaj. Tam jest wspólna przestrzeń wydarzeń i tylko to. Postacie znają się co najwyżej ze słyszenia. Fabuła się nie łączy w swoim core - niektóre założenia łatwiej zrozumieć jak już trochę świata poznałeś i tyle. 2 tom dzieje się na kilkadziesiąt lat przed pierwszym.
  • Odpowiedz
@bookfan1: pisząc Ci odpowiedź ogarnąłem że wydawca w Polsce publikuje w innej kolejności niż to co ja czytałem i za drugi tom przyjąłem Chasm City tego autora.
Ale nadal podejrzewam że nie ma co czekać. Zakończenie pierwszej jest o sane ewidentnie jako oddzielna opowieść bez clifhangerów i podobnych wynalazków.
  • Odpowiedz