Wpis z mikrobloga

sugerowanie że jak ktoś nie posiada 100 mieszkań na wynajem tylko jedno to nie jest landlordem pasożytem rentseekerem xD może gwałty zalegalizujmy, ale niedużo, tak raz na kwartał, no co się może stać xD


@waldemarpawlacz: Dobra, to teraz skumaj motyw - mój stary jest hydraulikiem, robi hydraulikę w nowo budowanych blokach i w rozliczeniu z deweloperem wziął małe mieszkanie na wynajem. Generalnie - budował blok i teraz ma mieszkanie. Co teraz,
@Tommy__: są ludzie którzy dziedziczą teraz jakieś tam mniejsze lub większe nieruchomości.
TYLKO #!$%@? PROBLEM POLEGA NA TYM
że dzisiaj to są powyżej trzeciego mieszkania - faktycznie ludzi z pracowitych domów po prostu jakoś to nie dotknie, a jak już to za x tam lat jak rodzice poumierają, a na to przecież nikt normalny nie czeka.
JUTRO BĘDZIE OD DRUGIEGO
POJUTRZE KATASTER OD KAŻDEGO.
Ludzie którzy krzyczą opodatkować bogatych zawsze podatkują
@Tommy__: Przecież to ironia. Ten gośc się bulwersuje, czemu właściciel 2 (czy też 1) kawalerki ma nie płacić podatku i podaje przerobiony argument o tym, że 2 mieszkania niektórzy miewają, bo dostają w spadku.

Chodzi o to, żeby właściel wilii za 5 mln nie płacił podatku (bo ma TYLKO jedno mieszkanie) a właściel 2 kawalerek za 100 000 każda zapłacił podatek - bo ma AŻ 2 mieszkania.
@Tommy__: tak na prawdę to #!$%@? to kogo obchodzi kto ile ma mieszkan xD chyba ze je przejął w drodze rozboju to co innego. Mnie to bardziej interesuje ile ja mam i moja rodzina. I kazdy powinien patrzeć na swoje mieszkania i sprawiac zeby rosly, troche tak jak z susiakami
Cb@Tommy__: No ja to w sumie dwa juz dostalem, po babci i ciotce ktorymi sie opiekowalem na starosc. Wystarczy robic zakupy i obiadki, a jak beda wymagac calodobowej opieki umiescic w dpsie. A wy co, kredyty, #!$%@? w nadgodzin, rosnace stopy procentowe? Nawet mi was nie zal xD
A może powyżej czterech albo powyżej sześciu?


@vrim: przy znaku ograniczenia prędkości też się zastanawiasz "a może 49 albo 51"?

Już spieszę z wyjaśnieniem - jest to zabawne w świetle biadolenia o fundusze inwestycyjne grasujące na rynku mieszkaniowym i żerowanie na najemcach - na szczęście wynajmujący (czy - jak wolą edgy twitterowicze - landlordy) nie przerzucą wyższych kosztów na lokatorów, może dołożą do interesu, ale czy nie są przypadkiem chciwymi wyzyskiwaczami?
nowy podatek na pewno poskutkuje tym, że będą tańsze mieszkania, a nie, że doliczy się go do ceny najmu. Na sto pro


@Shatter: to "na sto pro" to jest twój końcowy argument obalający tezę, czy jeszcze jakieś masz?