Wpis z mikrobloga

@Ligniperdus: merole moze nie , ale suvy i normalne audice (jedne i drugie nowki modele) zobaczysz. A pomiedzy takim "standardem: trafi sie leksusik, ostanio np z parkingu wyjezdzal aston martin(nie nie nowka jednak patrzac po cenie uzywek gruuuubo powyzej 200k) tak ze tego ...
I odp na pytanie tak, takiej biedy juz nie zobaczysz
@Raf_Alinski: Poziom euro za 2020 weźmy 4,45pln
27000*4,45=120150
120k w polszy w 2020 dawało bycie w 1%?? XD... myślałem że coś koło 1200k bardziej

Wiesz czy te dane (nie wiem czy Ty robiłeś wykres czy nie) obejmują wszystkich obywateli (czyli u nas liczone jest to na 38mln), czy tylko tych pracujących uzyskujących dochód? No bo u nas 16mln ludzi jest pracujących co dawałoby ich 1% w liczbie 160k osób - no
Pobierz
źródło: comment_16534846429t5jA1rDrVlNvWoAK8DHvT.jpg
małe mieszkanie za 300K, bez kredytu, które generuje dodatkowo z najmu 3K


@ictu: jak z najmu mieszkania za które rata wynosi 2tys wyciągnąć 3tys miesiecznie z najmu?
Podzielić na 5 mikroapartamentów i brać od ludzi po 1000 ? (przecież jeszcze rachunki za to mieszkania trzeba spłacić)

No i gdzie xnaleźć frajerów którzy beda chcieli mieszkać w pokoju 8m3 za tysiaka z grupa randomów?
@Raf_Alinski: aaaa rozumiem już ten wykres, czyli to jest max tego ile zarobi ktoś kto nie należy do 1% najbogatszych ale np. już 2% najbogatszych. Innymi słowy w pl 27k eur rocznie najmniej - zarabia 2% społeczeństwa powiedzmy bo 1% zarabia już 260k rocznie minimalnie
I to by było na tyle, jeżeli chodzi o mit "bogatego Janusza biznesu co przyjeżdża wypas SUVEM, a w Niemczech to szef jeździ wysłużonym, 20 letnim trupem" xDDDD
@Raf_Alinski: dziwne te dane albo ich nie rozumiem. W 2020 podają, że 1,5mln ludzi wpadło w drugi próg podatkowy czyli było całkiem blisko stówy rocznie, a 700tys ludzi było na liniowym, co znaczy że mieli dochód wyższy niż 100k. Wątpię więc, żeby tylko 160tys (licząc 1% pracujących) przekroczyło 120tys/rok.
@instalacja: to jest jakiś cope z tymi zarobkami bo 90% ludzi których znam zarabia 10k+, a i tak nie wszyscy mają mieszkania. Specjalnie się mówi, że 11150 to już 1% najlepiej zarabiających, żeby ludzie nie strzelali sobie w łeb z desperacji. Inaczej nie umiem tego wytłumaczyć, bo serio mam znajomych np. 27 lvl co mają już 2 mieszkania spłacone, 2 auta, 3 mieszkanie kupują właśnie i jeżdżą co pol roku na
@instalacja: Widzisz jak ludzie kupują domy, samochody, mieszkania, ciuszki EA7 (w emporio armani nawet dresiarze u mnie na osiedlu chodzą), bo zdecydowana większość ludzi żyje znacznie ponad stan.
Coś jest z tymi danymi nie tak - 10kzł netto/m-c z plusem i jestem wśród 1% najlepiej zarabiających (niekoniecznie najbogatszych) w kraju?

Z takimi zarobkami, zachowując oczywiście odpowiedni zapas finansowy, ledwo da się utrzymać dzieciaka, mieć dość nowe auto i kupić mieszkanie w dużym mieście/postawić dom na kredyt. W sumie to co do mieszkania już nie jestem przekonany, chyba że jakąś klitkę 30 m2 XD

Skąd zatem tylu ludzi kupuje (wróć, kupowało