Wpis z mikrobloga

@M4rcin: Ale czego ty w koncu szukasz, oprogramowania na serwer czy dostawcy? Dostawcy sa rozni, Foneo( tylko jak chcesz 10 polaczen chyba musisz kupic przez ich partnera), halonet, fcnt, poogoogluj. Serwer mozesz postawic nawet na starym komputerze, jak nie 3XC to Freepbx masz za darmo bez niektorych bajerow.
Mozesz tez nie miec zadnego serwera jesli telefony beda sie logowac do operatora voip zamiast twojego serwera, wada jest taka, ze bez internetu
@krzywy_kanister: serwer mam ustawiony i działa. Na test mam też serwer jednej z firm współpracujących z 3cx. Z tym, że oni mają beznadziejną jakość połączeń. Straszna kompresja, ucina niektóre słowa pomimo że 2 telefonu mają wifi na 100%. Żeby porównać jakość rozmów postawiłem swój serwer z jednym z firmowych numerów VOIP. Jakość rozmów nie jest taka jak poprzez LTE, ale da się rozmawiać. Brakuje wysokich tonów, a dźwięk jest jakby wygłuszony.
nawet z ustawieniami najlepszych kodeków).


@M4rcin: Kodeki ustawia się takie, jakie wspiera dany operator VoIPa.

2 telefonu mają wifi na 100%


Kabel. Nie wifi.

serwer mam ustawiony i działa


Tylko dobrze to zabezpiecz, bo jak wjadą na serwer i zrobią defrauda to będziesz piszczał bardzo głośno. ( ͡° ͜ʖ ͡°)