Wpis z mikrobloga

Pomocy, a wiec mam plyte glowna Asus Rog strix b550-f gaming, podpialem wszystko, proboje uruchomic nie ma postu I swieca sie na zmiane 3 ledy CPU DRAM VGA, probowalem wyciagnac CPU I zainstalowac jeszcze raz, kosci ramu mam dwie wiec zamienilem, probowalem na jednej tylko dalej to samo, VGA grafika to Radeon rx6800, wymontowalem zamontowalem jeszcze raz dalej nic, czy ktos jest w stanie mi pomoc? #pcmasterrace
  • 24
  • 0
@clown_world_order z tego co ogarnalem to te kosci powinny dzialac jedynie ze z mniejsza predkoscia, biosa nie sprawdzalem sciagnalem wersje ze strony do tego procka I zaktualizowalem, z tym ze PC nie przechodzi postu, rozebralem teraz wszystko podpialem tylko jedna kosc cpu chlodzenie, swieci sie tylko VGA dioda, podpinam karte graficzna zaczyna sie Impreza I wszystkie swiatelka na zmiane swieca
  • 0
@clown_world_order sprawdzalem wszystko z tego supportu swiatelkami aktualnie wyglada to tak podpinam wszystko, zalaczam, zasilacz na starcie dziala po czym przestaje sie krecic wiatrak w nim, led diody swieca po 3sekundy najpierw DRAM potem CPU potem VGA i znowu DRAM CPU VGA I tak w kolko, karta graficzna wiatraki na starcie dzialaja po czym zatrzymuje sie na moment i znowu sie kreci i tak w kolko, zmeczony juz strasznie jestem drugi dzien
@chilloutek: weź ten komputer do jakiegoś sklepu / serwisu. Niech wsadzą inną pamięć / kartę graficzną. Jeżeli nie wystartuje to masz pewność, że to problem płyta + procek. Nie jestem pewny czy ta aktualizacja biosu co ty piszesz działa właściwie ale jeśli tak to albo płyta albo procek jest uszkodzony.