Wpis z mikrobloga

Plot twist w 2022 moze byc taki:
-zaliczkujesz teraz u dewelopera nieruchomość z terminem odbioru 2-3q2023, 70m2 za 600k, 10k zaliczki.
-zbliza sie termin odbioru, mamy 2q2023, ceny spadly o 10%
-teraz to ja tej chaty niechce, do koloru do wyboru po 500k-550k, walic te 10k, kupie co innego
-deweloper zostaje z zaliczka 10k xD
-wychodzisz caly na bialo, deweloper wydymany tak jak to robil w 2021 z klientami.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
  • 22
@PanMihau: Bo żaden normalny dew nie pozwoli ci trzymac mieszkania na rezerwacyjnej 1 rok. Po drugie teoretycznie da się osiągnąć to co mówisz na deweloperskiej, ale jak przy kurniku 700k jak zaproponujesz dewowi płatności 10k teraz i 690k przy odbiorze i kare za jednostronne zerwanie umowy 10k to cie wyśmieje XD. Z resztą znajdź jakieś dwie inwestycje napisz maila z takim zapytaniem i sam sie przekonasz ;) a przy okazji zwiekszy
Bo żaden normalny dew nie pozwoli ci trzymac mieszkania na rezerwacyjnej 1 rok.


@noslimE: Jak ma poniżej 80% zarezerwowanych to i owszem. Sam znam "wsaniałą" budowę osiedla pod wojewódzkim, gdzie czekali na kasę aż do momentu oddania nor.
Kolejny, co słyszał coś jednym uchem jak wujek z dziadkiem rozmawiali.


@Sayong: W tym wypadku kasa była zorganizowana na dosłownie dni przed odbiorem - wiem, ponieważ uczestniczyłem w jej organizowaniu (tj. sprzedażą poprzedniego mieszkania inwestora).

No ale wiadomo, łykop wie lepiej jak to było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sayong:W zależności czy jest to rachunek powierniczy zamknięty czy otwarty, więc nie jest to do końca prawdą. To może doprecyzuje, w praktyce nikt nie korzysta z zamkniętego (bo po co, kasę może wypłacić dopiero po zakończeniu inwestycji). Przy otwartym może finansować budowę na bieżąco z wpłat kupujących. Postęp budowy jest określany przez bank (procentowo np. fundamenty 10%) i po poprawnej weryfikacji eksperta z banku, transze są stopniowo wyplacane.
z terminem odbioru 2-3q2023, 70m2 za 600k, 10k zaliczki.

-zbliza sie termin odbioru, mamy 2q2023


@PanMihau: w takich warunkach to na powierniczym będzie nie mniej jak 40% wartości mieszkania a nie 10k zaliczki ( ͡~ ͜ʖ ͡°)