Wpis z mikrobloga

@trujacybluszcz: wiem że wszyscy się śmieją z kas z biedry, ale jeszcze nigdy nie miałem z nimi problemu poza wkurzającymi komunikatami


@zabolek: Bo oni je sukcesywnie poprawiają, w Lidlu mam wrażenie że nic się nie zmieniło i za każdym razem jak jestem to 4/6 kas świeci się na czerwono, a babka z obsługi nie wie gdzie ręce włożyć bo wszędzie jakiś problem, znów w Auchan mam najlepsze doświadczenia gdzie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@trujacybluszcz: kasy samoobsługowe te same, gdzie nie można normalnie zrobić zakupów, bo zaraz coś się popsuje i trzeba wzywać pracownika a czasami pracownika nie ma i trzeba szukać po sklepie ¯_(ツ)_/¯

@yupitr: zacznij chodzić do innego sklepu niż biedronka to zobaczysz jak to świetnie działa. Biedra ma taki głupi model, że człowiek na zwykłej kasie ma też obsługiwać kasy samoobsługowe, lub człowiek od kas samoobsługowych, żeby czasami nie stał bezczynnie
@TurboDynamo: @Bordomir: @r5678: nie ma to jak stać pół godziny w kolejce do zwykłej kasy, gdzie ma się do czynienia z takimi sytuacjami:
- pełne wózki zakupów
- wychodzenie z kolejki, bo się czegoś zapomniało
- dokonywanie zwrotu towaru
- pytanie kasjera czy ceny są rzeczywiście takie, jak podano
- szukanie portfela i strata czasu zanim kasjer wyda resztę
- płaczące i krzyczące dzieci
- niezachowanie odstępu przez innych,
Jak wy używacie tych kas? Używam prawie codziennie, problem techniczny z nimi się trafi raz na 100, a z tego co widuje w sklepach to głównie coś z nimi mają tylko starzy ludzie, którzy nie umieją czytać instrukcji 1. Zeskanuj, 2. Połóż na wagę.


@Eddycurrent: Pewnie lądują browary do codziennych zakupów xD
może raz na sto muszę wzywać pracownika


@Soothsayer: ja na urodziny chciałem kupić 0,7, więc poszedłem do biedry i pomyślałem, że nie będę stać tylko szybko na samoobsługę skoczę. Skasowałem i czekam, czekam, czekam... Po 5 minutach czekania i przejrzenia pobliskich towarów zostawiłem wszystko i wyszedłem.
W carrefour na samoobsłudze siedzi pracownik i jak widzi, że ktoś pełnoletni to ze swojego stanowiska akceptuje alko - wtedy to ma sens, bo idzie
albo producent poleciał w kulki - wg kodu jest to "pomidorki koktajlowe 250 gram", a wg wagi te same pomidorki ważą 220 gram.


@caslin: nawet na wodzie oszukują! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupowałem dwie pięciolitrowe mineralki - pierwsza bez problemu, przy drugiej kasa się zablokowała, bo za mała waga.
@Soothsayer: to ja mam wrażenie że 1 na 5 razy w biedrze musze kogoś wołać, bo albo nagle produktowi nie zgadza się waga, albo maszyna zeskanuje dwa razy kod kreskowy gdy przykładam jedną rzecz raz. Z alkoholem nigdy nie podchodzę. No i wtedy patrze jak osoby które stanęły za mną w kolejce do zwykłej kasy sa kasowane przede mną.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Shellthorn: w samoobsługowych Żabkach nie ma kas. Klient wchodzi, wcześniej skanuje kod QR, bierze, co chce, a potem po prostu wychodzi. W tym czasie kilkanaście kamer rejestruje towar, który został wzięty. Następnie informacja ta trafia do systemu, a z konta bankowego znika suma, która odpowiada zakupom.
@trujacybluszcz: ta, szczególnie jak nikt nie chce łaskawie pomóc gdy sklep/producent próbuje mnie #!$%@?ć na wadze produktu. Coraz częściej zdarza się, że czekam po kilka minut na obsługę. Wtedy się #!$%@?, zabieram towar z jednej kasy i zaczynam kasowanie na drugiej. Tam oczywiście jest to samo, więc przenoszę się do kolejnej... Tym sposobem mają zablokowaną połowę kas ( ͡º ͜ʖ͡º)
@trujacybluszcz: Wcale nie jest szybciej bo ludzie rezygnują z transakcji i przenoszą się z zakupami do obsługowej kasy bo się okazało pod koniec, że nie można płacić gotówką. Kilkanaście takich przypadków widziałem.
Defykowana na którą i tak czekasz, bo nie stoi 24 na h przy samo obsługowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@CrystalDizzy: do jak jest mały ruch, to nie ma też nikogo na zwykłej kasie, bo przecież są samoobsługowe. I czekasz jak głupi ch. przez 5 minut.