Wpis z mikrobloga

Osiedle ludzi silnych

Moim największym marzeniem ostatnich tygodni było zwiedzenie nowej patoinwestycji przy Bonarce. Ilekroć jechałem swoim gruzem spełniającym normę Euro 3, huczącym głośno na chińskich zimówkach i biorącym olej, zastanawiałem się nad tempem poszarzenia elewacji niedokończonego jeszcze bloku, płucach przyszłych lokatorów mających w nim zamieszkać oraz... Nie, nie myślałem o niczym, po prostu gapiłem się na drogę i tylko pod nosem cicho psioczyłem, że coś mi zasłania widok.

Jednak w końcu nadszedł dzień, gdy wyszedłem z domu w celu gruntownego zwiedzenia kolejnej nowej-prestiżowej-inwestycji-w-okolicy-zamieszkałej-przez-osoby-młode-i-dynamiczne. Zapraszam na wspólną wycieczkę.

#zlotawolnoscdeweloperska #krakow #patodeweloperka #mieszkaniedeweloperskie
DerMirker - Osiedle ludzi silnych

Moim największym marzeniem ostatnich tygodni był...

źródło: comment_1653374060yT0jFVrwy5M3jtJfInlZb6.jpg

Pobierz
  • 287
Zwiedzanie rozpoczniemy od strony galerii handlowej powstałej w 2009, czyli czasach, gdy galeria handlowa była symbolem prestiżu i wielkomiejskości. Dziś to już tylko kolejne nieludzkie miejsce, z tymi samymi sklepami, co w każdej innej galerii, z za ciasnym parkingiem. Widać po niej pierwsze oznaki zużycia, zupełnie jak na twarzach dawnych koleżanek z liceum, które nagle mają 30 lat.

Rzuca się w oczy słupkoza, czyli wiemy od razu, że rodzina z Brzeska w
DerMirker - Zwiedzanie rozpoczniemy od strony galerii handlowej powstałej w 2009, czy...

źródło: comment_1653374101cT4hWBzlSlwnfm3du6fSnu.jpg

Pobierz
Za plecami mamy staw, relikt po czasach, gdy w Bonarce były zakłady chemiczne i cegielnia. Owszem, jest to teren zielony, lecz w otoczeniu dwupasmowej drogi przelotowej przez miasto i galerii handlowej nie zapewnia żadnego relaksu. Jest to wyłącznie wylęgarnia komarów w lecie.

Oczywiście to skrawek zieleni zapewniony przez miasto.
DerMirker - Za plecami mamy staw, relikt po czasach, gdy w Bonarce były zakłady chemi...

źródło: comment_1653374134M9QNaFDv8s76tvC29Z4EPc.jpg

Pobierz
Przyznam, że całkowicie zapomniałem o fakcie, że zaraz obok przebiega linia kolejowa! Kto miał nieszczęście podróżować koleją z Krakowa do Zakopanego cztery i pół godziny, ten zapewne tędy jechał. Dopiero widoczny na zdjęciu i głośno zgrzytający na łuku pociąg przypomniał mi o jej istnieniu. Zaznaczam: mamy 08:30 w niedzielę i budzi nas zgrzyyyyt. A to nic w porównaniu z pociągami towarowymi regularnie jeżdżącymi tamtędy w nocy. Wyobraź sobie: wracasz zmęczony z roboty
DerMirker - Przyznam, że całkowicie zapomniałem o fakcie, że zaraz obok przebiega lin...

źródło: comment_1653374202H6a9S6pAX5cnCwadPfnCCw.jpg

Pobierz
I to już koniec naszej wycieczki, załączam satelitarne zdjęcie do wglądu. Jak dobrze widać, blok otoczony jest:
- od północy przez tory kolejowe
- od wschodu przez galerię handlową
- od południa przez staw z komarami
- od zachodu przez drogę

W moim prywatnym rankingu krakowskiego patodeweloperstwa ten blok zajmuje ostatnią lokatę ex aequo z blokiem przy ul.Fatimskiej. Jednocześnie jury tagu #zlotawolnoscdeweloperska zadecydowało o wyróżnieniu *Osiedla ludzi silnych* statuetką Betonowego Lauru
DerMirker - I to już koniec naszej wycieczki, załączam satelitarne zdjęcie do wglądu....

źródło: comment_16533743093Q3CQIoCxsdGIkD3htRfEv.jpg

Pobierz