Wpis z mikrobloga

Beka z naszego narodu. Szło już wszystko w dobrym kierunku, mamy zagraniczne inwestycje, mamy potencjał bo Polacy są uznawanymi pracownikami w całej Europie, znamy dobrze języki (sytuacja jest diametralnie inna od tego co było 10-15 lat temu).

Co się dzieje?
- sytuacja ekonomiczna jest dramatyczna, jak widać w 5 lat można rozdać wszystkie pieniądze i narobic gigantycznych długów
- nie będzie emerytur
- inflacja rośnie, ceny produktów rosną w zastraszajacym tempie
- ludzie z głupoty wzięli gigantyczne kredyty na zmiennej stopie bo każdy musi mieć swoje mieszkanie
- nawet takie rzeczy jak sytuacja hydrologiczna kraju jest beznadziejna, ciągła susza, brak retencji
- rozdawnictwo kasy swoim i premie nie wiadomo za co
- polaryzacja społeczeństwa (przedsiębiorcy źli, lekarze źli, informatycy źli, tylko szewce spoko)
- najgorsze rządy pod katem współpracy z innymi krajami - pół Europy nas nienawidzi - sytuacja na Ukrainie poprawiła to
- co jeszcze?

#bekazpisu #pracbaza #korposwiat #ekonomia #gielda
  • 142
No i nie świadczy to o nich za dobrze, nie sądzisz?


@kaaban: Wyjaśnij niby czemu? Masz większą mobilność społeczną oraz mniej ściemnioną statystykę nt. majątku obywateli - w Polsce to w dużej mierze lokal, w którym mieszkają, czyli na dobrą sprawę coś o zerowej elastyczności (sprzedadzą i kasę muszą niemal natychmiast reinwestować w kolejny lokal).
@MakrelGieldowy trochę przesadzasz:
"sytuacja ekonomiczna jest dramatyczna" - dalej mamy wysoki wzrost gospodarczy
"nie będzie emerytur" - brak emerytur oznaczałby, że państwo jest totalnie niepotrzebne, co najwyżej będą mniejsze

Dalej nie chce mi się komentować.
bzdura. tak jak pisalem wyżej, kiedyś afera była za ośmiorniczki i zegarek


@widmo82: Mogliby i jeść samą kaszę i nosić zegarki Casio z komunii, a i tak by przewalili wybory. Sprawdź sondaże "przedtaśmowe". Szczególnie ich drugi rząd to była już komedia. To oni zafundowali na PiS u władzy. Przypominam, że Polacy nie dostali wielkiego wyboru: Szydło vs Kopacz. A bajanie o innych partiach pozostawmy na boku, bo taką mamy ordynację, że
@filozof900: i w jaki sposob rzad polski ma wplyw na swiatowa cene ropy?

Widzisz w sklepie, co widzisz w sklepie, ze poszlo o 30% w gore, "typie"? To moze wrzuc jakies dane na potwierdzenie tych slow.

Wrzuc tez jakis statment ile i jakich obligacji skarbowych posiadasz i na jaka kwote, do tego ile masz wlozone w gieldy (i w ktore) oraz iloma lokalami mieszkalnymi dysponujesz. Bo pewnie zdajesz sobie sprawe ze
- ludzie z głupoty wzięli gigantyczne kredyty na zmiennej stopie bo każdy musi mieć swoje mieszkanie

Jak ja #!$%@? gardzę takimi wykopkami. No jak ktoś mógł się zdecydować na najpopularniejszą i jedyną długoterminowa formę kredytu zamiast wynajmować mieszkanie w podobnych pieniądzach. "Ekspert" który w życiu nie wynajmował dzisiaj pluje na kredytobiorców, że debile wzięli kredyt i nie wzięli pod uwagę 5 lat temu pandemii i kryzysu humanitarnego. Ale jakby było normalnie to
@grayjedi: > "nie będzie emerytur" - brak emerytur oznaczałby, że państwo jest totalnie niepotrzebne, co najwyżej będą mniejsze

Emerytury będą do 4 razy mniejsze niż teraz w stosunku do Twojej ostatniej wypłaty. Ty to nazywasz co najwyżej?
@WiktorekS: no i po tym komentarzu to ja juz widze, ze mam do czynienia z dzieckiem. inflacja ktora interesuje przecietnego czlowieka to jest cena zywnosci, cena paliwa, cena niezbednych uslug. chleb ktory kupowalem za 5 zł rok temu teraz kosztuje 7zl, rosol z makaronem w lokalnej restauracji rok temu 10 zl teraz 15 zł, filety z kurczaka w biedrze rok temu 17 zl / kg teraz 24 zl / kg. wszystko
Polacy wcale nie sa uznanymi pracownikami na swiecie


@WiktorekS: nie wiem jak z tym jest, ale np. wielokrotnie w USA/Australii z niezależnych ust słyszałem że polscy programiści są bardzo dobrzy, i to zwykle w związku z firmami które chciały otworzyć swoje oddziały w Polsce żeby korzystać z rynku IT (i nie płaciły specjalnie stawek "polskich" tylko rynkowe)
@filozof900: jezeli wiekszosc twoich wydatkow bierze sie z podstawowych kosztow zycia - jedzenie, rachunki itd, to cos w swoim zyciu robisz zle. I zamiast marnowac czas na gornolotne dyskusje powinienes poswiecic kazda wolna chwile na poprawienie swojej sytuacji zyciowej.

Jak mozesz wypowiadac sie na tematy jak powinna Polska wygladac, jak ty nawet ze swoim zyciem poradzic sobie nie mozesz?

@Wap30: a ja nigdy. Slyszalem o programistach z Rumunii i Estonii,
- inflacja wyhamowuje/wyplaszcza sie,


@WiktorekS: Dane które to potwierdzają? Jedynie można zakładać, że wzrost inflacji może się wypłoszyć, ale nadal 10%+ to jest wzrost o 10% r/r. wyhamowanie to poziom 1-3% IMHO, a do tego daleka droga.