Wpis z mikrobloga

@affairz: Ale że o co chodzi? Przeliczasz powierzchnie na cenę i tyle?

A co z wykończeniem, działką, ogrodem? Tym się podziel najpierw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SzitpostForReal: Z tego co widziałem (patrząc za powyższym ogłoszeniem) to bliżej 120 PLNów

Masz więc niecałe 4 mln za coś w stylu wykończonej willi na ogromnej, zagospodarowanej działce z dużym ogrodem zimowym i jacuzzi.

Dużo? Oczywiście
Za dużo? Niekoniecznie
  • Odpowiedz
Z tego co widziałem (patrząc za powyższym ogłoszeniem) to bliżej 120 PLNów


@ATAT-2: nie, bardzo duże działki schodzą taniej, bo po prostu nie ma na takie wielu kupców. Zresztą nie wiadomo czy cała działka to działa budowlana, bo jak las/pole to pewnie chodzi po 10-20% wartości budowlanej max.

w tej lokalizaji pewnie x2 lub 3 razy tyle


@trololo55: a dlaczego nie 5x? xD Cenę można wpisać z dupy, liczy się
  • Odpowiedz
a o frajera coraz trudniej.


@SzitpostForReal: Wciąż jednak nie napisałeś, czemu ktoś płacący za ten dom równowartość 4 mln to frajer.

Wiem, że wykopki to by dały 600k i myślą, że z pocałowaniem ręki każdy by to brał, ale jak sobie podliczysz realny koszt to wcale kosmiczna kwota nie jest.
  • Odpowiedz
5 lat temu szukałem działki pod dom w tamtej okolicy, były po ~200-250/m2. Zdziwiłbym się gdyby były tańsze dzisiaj.


@trololo55: oj tak byczku, pińcet w Łodzi minimum xD. Poza tym tak jak napisałem, cała działka nie musi być budowlana, może być większość rolnej/leśnej co znacznie obniża cenę.

Wciąż jednak nie napisałeś, czemu ktoś płacący za ten dom równowartość 4 mln to frajer.

Wiem, że wykopki to by dały 600k i myślą,
  • Odpowiedz
  • 1
@ATAT-2: Ja #!$%@?ę dom w #!$%@? pod Łodzią za 5 baniek a wykopki piszą że za tanio. Wartość gruntu ok 700k wg aktualnych cen (ofertowo tam jest ok 100zł za metr), więc sam dom 4,3 mln, ale chociaż #!$%@? wykończony jak na taką kasę)
@trololo55: to nie jest arturówek
  • Odpowiedz
@affairz: No tak, 'tylko' ponad półtora miliona różnicy (odliczając działkę tu i tu). Tyle co nic.

Ja #!$%@?ę dom w #!$%@? pod Łodzią za 5 baniek a wykopki piszą że za tanio.


@affairz: Czytaj proszę ze zrozumieniem zamiast się ciśnieniować.
Gdzie napisałem, że za tanio? Napisałem jedynie, że cena jest adekwatna do metrażu, działki, wykończenia i lokalizacji.

Ty mi wyjeżdżasz do porównania z domem na działce o ponad połowie mniejszej
  • Odpowiedz
@ATAT-2: nie, cena nie jest adekwatna do standardu tego domu, dom ma ~200(!!!) metrów i jedynym atutem jest ogród zimowy, bo ani lokalizacja ani standard wykończenia. domy w takim standardzie/metrażu w takiej lokalizacji chodzą po około 1,1-1,5kk, tu jest duża działka to można do tych 2 baniek podciągnąć, ale tu sobie ktoś na koniec zrobił cenę x2,5

a co do porównania dałem ci dom mający prawie 700 (!!) metrów w znacznie
  • Odpowiedz
@affairz: problem z tą nieruchomością i twoim rozumowaniem i jest taki że w kółko podkreślasz w metrach jako ogromny plus. Punktu widzenia pod względem możliwości wykorzystania tych utrzymania jest to duży minus i zapewne przez to ciężko będzie to sprzedać. Ciężko mi sobie wyobrazić kogoś kto mógłby wykorzystać 600 m a z kolei wspomniane wcześniej 200 to często optymalny w metrach do wygodnego mieszkania
  • Odpowiedz