Wpis z mikrobloga

Lunula – słowiańska ozdoba znaleziona w Świętokrzyskim (GALERIA) Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/6672471/lunula-slowianska-ozdoba-znaleziona-w-swietokrzyskim-galeria/

Wczesnośredniowieczna ozdoba słowiańska w kształcie półksiężyca zwana lunulą, została znaleziona w miejscowości Ocinek w woj. Świętokrzyskim.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

Sprawdź też mój blog WWW firmowy SKLEP ZH oraz kanał na YT

#polska #slowianie #historia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #ciekawostkihistoryczne #qualitycontent #artefaktnadzis #rodzimowierstwo #zabytki #bizuteria #swietokrzyskie #wykrywaczmetalu #archeologia #poszukiwacze #zainteresowania
Pobierz Zwiadowca_Historii - Lunula – słowiańska ozdoba znaleziona w Świętokrzyskim (GALERIA)...
źródło: comment_1653397093h9n9Mm3CeqCh6vSGuuTalV.jpg
  • 24
@Zwiadowca_Historii: Jest to słowiańska ozdoba i nazwana jest Lunulą, trochę sprawdziłem: na jednej stronie "Lunula – pełnia w niepełności. Symbol Lunuli to nic innego, jak obraz sierpa księżyca – Luny,", na innej "Etymologia jej nazwy wiąże się z dawnym słowem „łuna”, którym określano Księżyc na słowiańszczyźnie. "
Nie wiem kto to ogarnia, ale luna to fakt oznacza księżyc z łaciny, ale luna to ze słowiańskiego nie jest księżyc, a poświata jaką