Wpis z mikrobloga

@Xardin: ja przesłuchałem WSZYSTKIE podcasty Lemparta i poza w kółko ETFami, strategią GEM i strategią momentum nie ma tam absolutnie nic odkrywczego. a w ekipie jest jeszcze ultradefensywny Szafrański którego bym nie słuchał w ogóle w kontekście inwestowania oraz Aniserowicz, który jest programistą ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i ten czwarty ziomek być może jest spoko ale go nie znam niestety
@SKYFander: akurat aniser te kursy sprzedaje zawsze po normalnej cenie (przy czym normalna to wlasnie te 1k, nigdy mniej, nie gada ze promocja itp), a ma na sklepie non stopy kursy wystawione po 10k+, bo kiedyś mu zbanowali karty, że niby scam jakiś, że nagle takie wpływy i tam jakiś wymóg był, żeby sklep non stop miał produkty dostępne.
@affairz: a ja kupilem xD
Moge zwrocic, a szukalem kompedium wiedzowego do pasywnego oszcedzania.
Hm... Moze jakis projekcik zrobic ile po tym szkoleniu hajsu na inwestucjach bede miec.
#!$%@?, jak podrzucicie propozycje jak to wymiernie zrobić to wpizgam sie w to :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@affairz: ej ludki.
Ale wbijasz do Lemparta o tu:
https://systemtrader.pl/3-pasywne-portfele-bijace-inflacje/

I tam masz jak byk:

Te trzy portfele to esencja szkolenia „Atlas Pasywnego Inwestora”. W Atlasie omawiamy je bardzo szczegółowo.

Jeśli komuś wystarczą takie „gotowe przepisy”, to w zasadzie nie musi kupować szkolenia. Może poszukać sobie dodatkowego uzasadnienia dla konkretnych strategii na naszych blogach (lub innych), w tematycznych lajwach przeprowadzanych w Klanie Finansowych Ninja, czy ogólnie w internecie.


Także za #!$%@?
@affairz: dostaję newslettery od Szafrańskiego bo kilka lat temu on i Marcin Iwuć szli w podobnym kierunku, ale widzę że zaczyna się szarlataneria. Oni nawet nie starają się konsekwentnie udawać że 12k to na serio.
@efek bingo, nikt inny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Maciej wczoraj policzył, że koszt Atlasu jest z grubsza taki, jak trzymanie 10.000 zł na nieoprocentowanym rachunku przez rok. Skoro inflacja i tak zeżre
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@genesis-p: tak! X lat temu Iwuć był gościem u Szafrańskiego.
Szafrański szedł wtedy na fali, Iwuć był tym "gorszym" czy "słabszym".
Ale minęło 8 lat i Iwuć dalej ciśnie, organizuje lajwy na YT, udziela się.
Szafrański cisnął ostro, dorobił się i praktycznie zawiesił działalność. Czasem tylko jeszcze odcina kupony jak w tym przypadku.

Z tym kosztem to chodziło o to, że wtedy kosztował 1000 zł, więc dlatego ten przykład.

Ale mają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@affairz: najlepsze kwiatki były na poniedziałkowym sprzedażowym webinarze.
Portfel, który w 10 lat da ci emeryturę.
https://youtu.be/wVg6bnqYSwY

W skrócie. Musisz zarabiać 20k i 60% pensji (12k) inwestować, to po 10 latach będziesz miał tyle, że Ci pokryje koszty życia. No w #!$%@? zajebisty przykład kutafony.
sam tam już jakieś lekcje? Jeżeli tak, to jak oceniasz?

@Cogres: na razie jakieś ogólniki, materiał ma ruszyć od czerwca

0: "Lekcja 1 - Poznajmy się!"
1: "Społeczność Atlasu Pasywnego Inwestora!"
2: "Video wprowadzające"
3: "Czy wiesz, że tracisz pieniądze?"
4: "Co MOŻNA robić z nadwyżkami finansów?"
5: "Dlaczego inwestować pasywnie?"
6: "Piguła wiedzy o inwestowaniu"
7: "Inwestycyjny MUST HAVE"
8: "Pasywny Fundament - ETF"
9: "Historia a czas"
10: "ETF
Cala ta wiedze możesz za darmo mieć tylko trzeba blogi poczytać


@affairz: wiem, problem polega na tym że nie mam umiejętności zweryfikowania wiedzy. Tutaj poleciałem za Szafranskim, bo sporo naczerpałem wiedzy z jego ksiązek i bloga, którą wykorzystałem. Płace frycowe za lenistwo i jestem tego świadomy ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miodeksmrodek: generalnie produkty od Szafrańskiego są dobrej jakości.
Jak wiesz za co płacisz to ok. Sam się trochę zastanawiałem nad wklejeniem 1k.
Ale ten Aniserowicz mnie tak wnerwia. Taki cwaniaczek od kursów online. Niech #!$%@?. Nie wiem na jakiego grzyba on się tam przykleił. Znaczy wiem, wielki pan wydawca.