Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś pomóc? Mam 191 cm wzrostu i chce kupić #triban #rc500 z #decathlon. Według tabeli rozmiar xl, ale słyszałem opinię, że ta tabela tak średnio oddaję rzeczywistość i lepiej brać mniejszy jeżeli jestem blisko dwóch rozmiarów. Macie jakieś doświadczenia? Aktualnie nie mam jak tego sprawdzić w sklepie. #rower #szosa
  • 8
@Harvey_Specter: Wiem, że te 2cm robią właśnie najistotniejszą różnicę - niestety, ale moim zdaniem za 3500zł szkoda brać w ciemno według tabelki z internetu, bo każdy ma inne proporcje ciała i możliwe, że L będzie wystarczająca dla Ciebie. Na przysyłkę roweru w tym momencie trzeba czekać około 10 dni, więc jeśli musiałbyś go oddać i wymienić na większy/mniejszy, to roweru się w lipcu doczekasz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Harvey_Specter: ja jestem miedzy rozmiarami. Pytałem o to samo i dostałem radę, by brać mniejszy. Na szczęście trafiły na stan oba rozmiary i się okazało, że jednak większy jest wygodniejszy.

Nawet na stronie deca jest info, że w takim przypadku brać mniejszy jeśli się chce mieć bardziej sportowe ułożenie, albo większy jeśli zależy na komforcie.

Słuchanie niektórych wykopowych ekspertów może prowadzić do poważnych strat
@Harvey_Specter: Rozmiar ramy będąc na granicy rozmiarów nie jest najważniejszy. Mam 186 i mam tribana rc500 L, ale jeździłem też na krossie eskerze 6 xl. Tak wiem że geometria inna, ale dużo można naprawić ułożeniem siodełka i wysokością mostka. Jeden przy takim samym wzroście powie że lepszay jest dla niego mniejszy rozmiar inny że większy.