Wpis z mikrobloga

@Czimchik:. Filipinki, przynajmniej te u mnie w kołchozie, są brzydkie, a busz? #!$%@? uprawiać, mam fajną żonę polke i takie miejsce 10 minut piechotą od domu, mogłaby już jebnac ta cywilizacja, chłop by se ziemiankę wykopał i chodzil zadowolony jakby się udało zimę przeżyć a nie jakieś wyścigi szczurów, na co to komu potrzebne, to nie w ludzkiej naturze.
Pobierz R.....7 - @Czimchik:. Filipinki, przynajmniej te u mnie w kołchozie, są brzydkie, a b...
źródło: comment_1653617602rL5BugTWs3rZ236ArLJDhn.jpg
@RumunElfik2137: halo, mówisz o innym porządku świata.

Zrozum jedną rzecz, jak sobie byłeś Anglikiem, co wyruszał na włości do Indii to żegnałeś się z starym życiem. Płynąłeś statkiem 3 tygodnie i zaczynałeś inne życie.

Nie było internetu, telegramów, a lagi między informacjami jakie do Ciebie docierały, to było 3 tygodnie i nie wpływało na Twoje życie to lokalne, że w anglli komuś nie tak na giełdzie poszło. Teraz świat się zrobił
@RumunElfik2137: Mówisz o Grecji, to zanim do innego państwa/miasta dotarł konny posłaniec z informacją o wojnie, to miasto było zrównane z ziemią.

Tak samo, jak to że szary człowiek ma teraz auto i sobie może 1K walnąć bez tankowania. Jeszcze wiek temu z Krakowa do Wawy to była wyprawa mega i na tydzień drogi.

Nie było asfaltu, a jak było Cię stać na konia, to było dobrze.
@RumunElfik2137: i tu teraz ruszasz dobry temat.
"XIX wieku i w tym czasie populacja Europy zaczęła się gwałtownie zwiększać. W świata, szacowanej na 1,6 mld osób"

Teraz mówimy o 8 miliardach. To co się odwala, jest bez precedensu.

Mało tak naprawdę jest takich jak my, co mają komputery, telefony i dobre życie. Tak naprawdę statystyki pokazują, że jesteś w 5%-10% najlepiej urodzonych jak tylko to, że żyjesz w Polsce.
@KrzaczekPl: raczej w 30%, najtragiczniejsze z tego wszystkiego jest to że jesteśmy coraz mniej szczęśliwi, bo nasza ewolucja nie widziałam powodów żeby dawać nam zadowolenie z trwania, przynajmniej nasza ewolucja cywilizacyjna, każdemu się wydaje że powinien żyć lepiej od swojego dziadka, ale czy to wogole ma sens? Dokąd to prowadzi?
@KrzaczekPl: widzę przyszłośc w dość ciemnych barwach, wiem że to głupie co napisze ale świat czeka, możliwe że jeszcze za naszego życia, krach na miarę upadku zachodniego cesarstwa rzymskiego, wystarczy brak paliw i ilu ludzi jesteśmy w stanie wykarmić?