Wpis z mikrobloga

Mam 23 lata i 30 tysiecy oszczędności. Czy mądrym pomysłem byloby wydanie 20 tysięcy na rzeczy typu pojazd, jakaś elektronika typu soniczna szczoteczka itp. Ogólnie rzeczy poprawiające komfort życia codziennego. Miałe zamiaar je oszczędzać na wkład własny, ale raczej w przeciągu kilku lat i tak kredytu nie dostanę. A w sumie jeszcze nigdy w życiu nie kupiłem sobie niczego "poważnego" oprócz komputera do grania. Co i tym sądzicie?

#oszczedzanie #inwestycje #kredythipoteczny

Co robic

  • Wydaj 68.5% (76)
  • Nic nie wydawaj 31.5% (35)

Oddanych głosów: 111

  • 19
@derton778: kup sobie obligacje w czerwcu,
Szczoteczka soniczna to przecież zupełnie inna kategoria niż samochód?
samochód to duży koszt nie tylko zakupu ale potem utrzymania, czy samochód znacząco poprawi Twój komfort życia?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@xdTM:

czy samochód znacząco poprawi Twój komfort życia?

Jeśli do tej pory nie miał czym jeździć to na pewno tak.
Można sobie opowiadać banialuki o alternatywnym zbiorkomie i pedałowaniu do/ze sklepów z zakupami, ale to jak jedzenie zupy widelcem lub małą łyżeczką.
@derton778: nie musisz od razu 20k wydawać xD szczoteczka kosztuje z 200zl, jakiś rower do 1k sobie kupisz albo do 2k hulajnogę elektryczna - pewnie że sobie kup. Po prostu nie schodz poniżej poduszki finansowej

Natomiast jak chodzi o wkład własny to obawiam się że będziesz potrzebował większe pieniądze odkładać
@derton778: Szczotkę soniczną gorąco polecam. Inny poziom czystości zębów. Jak nie mam jej ze sobą na wyjeździe, to mam wrażenie że zęby są jakieś takie niedomyte ;) Co do auta - jak potrzebujesz to kup, ale weź pod uwagę że sam zakup to dopiero początek wydatków :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derton778: pytanie wykopków co zrobić ze swoim życiem...

Kup sobie to, czego potrzebujesz. Konsola? Szczoteczka? Auto? Ubrania? Z furą za 20k przy 30k to uważaj ale to Twoje życie.
@derton778: teraz są w bankach dość sensowne lokaty w okolicach 5%. Trzymaj tą kasę na kupce w ramach poduszki finansowej, bo przy jakimś splocie niefortunnych zdarzeń spłukasz się z niej w miesiąc.
@derton778: Wydaj i popraw sobie komfort zycia natychmiast. + jakas wycieczka. Mlody jestes, korzystaj a nie odmawiaj sobie kasy na "dziadowanie" na później itp. Jak Ci starzy kasy nie dadzą to i tak nie masz szans na własny dach nad głową z 99% prawdopodobieństwem. Popraw se komfort życia, a zobaczysz jak mentale pójdą do góry :)
Miłego xD