Wpis z mikrobloga

#agd #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
Czego używacie do zmywarek proszku czy tabletek? 2 lata w swojej zmywarce używam tabletek od donoszą, frosche, tytany, g&g, fakty, g&m, super finn, ogólnie od drogich markowych po tanie. Najtańsze miałem 5zl za 32 tabletki i szczerze nie widzę różnicy (używam praktycznie w 95% programu 90min+ suszenie zmywarka Amica). Pytanie stąd że wczoraj widziałem w Auchanie proszki do zmywarki 2.5kg i zastanawiam się czy są ok bo dawno ich nie widywałem (w Lidlu, Biedronce, Carrefourze nie widziałem)
  • 6
@Arean9: Używam proszku i jestem zadowolony bo można dozować w zależności od stopnia zabrudzenia i wychodzi IMO ekonomiczniej. W dodatku można nasypać trochę na drzwi, żeby proszek też był użyty do mycia wstępnego, jeśli mamy przykładowo mocno zatłuszczone naczynia.
Tabletki to też nie jest jakieś zło wcielone, byle pamiętać o tym, że nawet jak są "2137 w jednym", to nie zwalniają z używania soli do zmywarki.
@Drmscape2 sól i nabłyszczacz to już pomijam bo to standardowo się daje. Przed zmywarka jeszcze mam filtr zmiękczający. A jakiś konkretny proszek kupujesz czy obojętnie
sól i nabłyszczacz to już pomijam bo to standardowo się daje


@Arean9: Znam takich, co nie dają bo "przecież sól jest już w tabletce". Proszek finish, o ten: https://www.ceneo.pl/1915178 Ogólnie to wyboru wielkiego nie ma, wszyscy producenci poszli w tabletki bo wygodniejsze. Obecne opakowanie mam od 20. marca, została jeszcze jakaś 1/3. Więc gdzieś na ok. 3 miesiące wystarcza. Zmywarka puszczana tak około co 1,75 dnia.