Wpis z mikrobloga

Mychajlo Podolak na swoim kanale telegram

Ale gdy tylko okazało się, że Ukraina nadal otrzyma MLRS o normalnym zasięgu (100 + km), Rosjanie natychmiast wpadli w histeryczną histerię. Dziki pisk stoi teraz nad całym rosyjskim bagnem: "tylko nie to! Tylko nie dawaj im odrzutowych systemów dalekiego zasięgu! Tylko nie Broń odwetu!"...Co to znaczy? Tylko jedno. Rosja jest w stanie walczyć wyłącznie przeciwko nieuzbrojonym cywilom (...)


I teraz nie wiem, czy on potwierdza Himars z zasięgiem +100km czy też mu się coś źle napisało

==============================
#rosja #wojna #ukraina #aryoconcent #donbaswar
Postaw mi kawę lub Zostań patronem
Aryo - Mychajlo Podolak na swoim kanale telegram

 Ale gdy tylko okazało się, że Ukr...

źródło: comment_1653833978cuTVoargWWfoOPNN7NDzeT.jpg

Pobierz
  • 12
@Aryo:

I teraz nie wiem, czy on potwierdza Himars z zasięgiem +100km czy też mu się coś źle napisało


Ja mysle ze on sie po prostu malo zna. Himars ma zasiegu tyle ile rokita ktora do niego zaladujesz. Od 20tu do 40tu mil na standardowym ammo do orania frontu. Niewiele wincyj niz ukrainski, zmodernizowany grad (circa 27mil).

Zaladujesz ATACMS lub PSM i wtedy dopiero walisz z tego na 200 mil i
@Aryo: ale chyba jeszcze nie wiadomo czy to w ogóle HIMARSy będą. I czy w ogóle będą. Raczej tak ,bo niby kwestia potwierdzenia w przyszłym tygodniu tylko mowa o MRLS a nie himarsach.chyba sobie ludzie dopowiedzieli od razu że będą himarsy bo o to wnioskują Ukry. Fajnie jak będą himarsy;)
@Aryo: Chcę zwrócić uwagę że z rakietam o zasięgu 70 km będą mogli ostrzeliwać linie kolejowe łączące Kupiańsk z Biełgorodem i Woronieżem ze swojej strony Dońca. W praktyce ataki na kolej w okolicach Kupiańska oznaczałoby załamanie się ładnego kawałka rosyjskiej logistyki na północy, zwłaszcza w okolicy Izium i Łyman a w przypadku okolic Chersonia takie rakiety mogą niszczyć przeprawy na Dnieprze z własnych pozycji w praktyce odcinając Rosjan od dostaw zaopatrzenia
@Aryo: Mychajlo Podolak to największy bajkopisarz, zero wiarygodności. Ameryka wszystko co wysyła to podaje oficjalnymi kanałami bo mają #!$%@? jaja na ruskie gówno. Natomiast deal z tymi MLRS będzie ogłoszony w przyszłym tygodniu i wtedy dowiemy sie jaka amunicja z jakim zasięgiem. Na Podolaka trzeba uważać bo bajkopisarz, lepiej kierować się info od Arestowicza albo z oficjalnych kanałów US.
@Aryo: ale sie poprawia, mówi że coś jest niepotwierdzone, tzn czasem walnie gafe jak Podolak, ale ten Podolak to juz 30 razy oglaszal jakas wielka kontrofensywe gdzie każdy wie że nic większego Ukraina do początku lipca nie ma jak odpalić.
@Aryo: @shmatshiage: @rebel101: @Alusowy:

Wyrzutnia rakiet-jednostka ogniowa/system ogniowy jak zwał tak zwał- najważniejsze jakie pociski/rakiety będą z niego wystrzeliwane- są takie co robią spokojnie 499km+ , a też takie co nie przekraczają 40km

W zależności od woli USA, to Ukraina dostanie co patron zechce.

Całym sercem, by Ukraincy zdobyli przewagę ogniową nad Ruskimi
nobrainer - @Aryo: @shmatshiage: @rebel101: @Alusowy: 


Wyrzutnia rakiet-jednostk...
@nobrainer: ruskie powiedziały że nie życzą sobie sprzętu mogącego razić cele na terenie Rosji (#!$%@? od tego że w ogóle sobie nie życzą) a traktują Krym już jako Rosję. Mogą odczytać nawet strzał z 40 km jako atak na rosje"kontynentalna". Trzeba czekać. Zaciskać łapki na kciukach i czekać.