Wpis z mikrobloga

W bf5 miałem przyjemność pograć tylko kilka godzin i oceniam tylko multi bo spędziłem 180 godzin w bf1 i realiami i bliskością wydania te dwa bfy są całkiem blisko siebie.

Ja nie wiem co twórcy bf5 brali ale to musiały być srogi piguły:
1- Ja nie wiem czy nasza postać ma adhd czy o co chodzi ale ciągle wyciąga jakieś paczuszki i je maca (gram medykiem innych nie sprawdzałem)
2- Nie można po meczu normalnie wyjść tylko trzeba czekać aż najlepsza drużyna się zareprezentuje i jest to dość mocno irytujące
3- Nie mogę sobie dostosować broni jak w bf1 czyli przybliżenie bez soczewki 1x - 2x, rodzaj celownika typu bawole rogi, nocny itp. Tylko korzystanie już z gotowych ustawień różnych celowników.
4- Widoczność przez muszki i soczewki jest gorsza niż w bf1, w dużej mierze musiałem się przyzwyczaić a i tak dziwnie mi się grało już po tych kilku godzinach
5- Jako medyk nie mam prawie do wyboru żadnych karabinów samopowtarzalnych, mam same pmy do odblokowania a te samopowtarzalne co prawda fajniej się ładuje bo postać już nie wciska pojedynczo naboi tylko od razu całą łudeczkę ale co to jest do wyboru 2 karabiny i oba brzydkie i z małą pojemności naboi co na spory minus bo polubiłem te pukawki.
6- Ja lubiłem w bf4 i bf1 lecieć wciskając Q na pałę żeby zaznaczać wrogów bo jestem ślepy jak kret bez tego a w bf5 jak ciągle wciskam to zamiast tego daje na mapie jakieś znaczniki na mapie tam gdzie kliknę a w ogóle zauważyłem że prawie nie ma znaczników wrogów na mapie zupełnie inaczej niż w bf4 i bf1 bo nie wiadomo gdzie wrogowie są co z kolei prowadzi do...
7- Wrogowie #!$%@?ą po mapie jak #!$%@? po mięsnym i wyskakują zewsząd
8- Nie rozpracowałem skąd wrogowie wiedzą gdzie do mnie strzelać jak jestem w wysokiej trawie albo obsianym polu i ja nic nie widzę do przodu a tu nagle dostaje buły, co innego jak się z kimś strzelałem i zdjął mnie na pałę a co innego jak jestem nieruchomo a tu przebiega ktoś i dostaje gonga.
9- Z tego co wiem to wszystkie servery należą do firmy wydającej co nie? WIęc dlaczego jest tak wielu cheaterów? Dlaczego oni w ogóle tu są?
Sam w sumie nie wiem kto jest cheaterem bo zbyt krótko gram żeby rozpracować czy cheaty wyglądają tak samo jak w bf1 ale jak wchodze na mapę a cały chat jest zawalony wiadomościami obu drużyn żeby wejść na profil kogoś i reportować za cheaty a z tabeli wyników ten ktoś ma podejrzanie wysokie staty to chyba jest coś na rzeczy.
10- Niektóre rzeczy mi się podobały jak rangi medyka osobno albo rzucanie apteczkami albo używanie apteczki przez siebie, podoba mi się system reanimacji ale nie podoba mi się np ten system budowania struktur obronnych jak z fortnite młoteczkiem a te struktury rozlatują się chyba już od granata
11- Przynajmniej ja mam jakiś problem z grafiką, ustawienia ultra grafika ładna ale mimo filtrowań na maksa dalej jakbym widział nieostre krawędzie tekstur i cały czas mnie to mierziło bo wolałbym dać grafikę na low ale mieć ostre tekstury niż patrzeć wiecznie jak wszystkie krawędzie składają się z jakiś białych liń.
12- Mapy są całkiem przyjemne, nie wiem czy tylko ja tak mam ale widzę to sporo assetów #!$%@? z bf1 jak np ten kościół katolicki na jakiejś mapie jakby #!$%@? chyba z bf1 mapa się nazywała wołga?

Nawet nie wiem jak reszta aspektów gry ale niektóre np. z tym że nie można opuścić końca meczu do lobby dwoma kliknięciami jak w bf1 tylko trzeba oglądać za każdym razem zwycięskich przychlastów dla mnie jest mocno irytujące.
Gra na pewno nie jest zła ale cieszę się że jej nie kupiłem tylko skorzystałem z ea play (skąd inąd bardzo chętnie w tej usłudze sprawdziłbym za 15zł tego bf2042 który ma zawrotne 29% pozytywnych opiń na steam xD) bo nie bawię się w tej grze zbyt dobrze, sterowanie jest troszeczkę inne i da się przyzwyczaić ale dużo mechanik zostało jakby na siłę pozmienianych.

Moim zdaniem wystarczyło tu przenieść 1 do 1 mechaniki z bf1, dać nowe pukawki pojazdy, animacje, tekstury, postace i bronie a całą mechanikę zachować. Nie będę kłamał, zawiodłem się na tym bfie nawet jeśli wcześniej czytałem niezbyt pozytywne recenzje tej gry to sądziłem że inne pozytywne mówiące że dużo naprawili i teraz się fajnie gra celują w to uczucie fajnej gry co w bf1 a tu niestety jest inaczej. Szkoda, a może po prostu ja jestem nastawiony na nie?

W każdym razie nawet sobie przed chwilą pograłem 2 mecze w bf1 i jakoś nie miałem ochoty tej gry wyłączyć co niestety zdarza mi się cały czas w bf5, ale jak napisałem może oczekiwałem zupełnie czegoś innego i nie potrafię się z tym pogodzić.
#bfv #bf5 #battlefield
  • 2
@SargonofAkkad: @SargonofAkkad: Fakt zmienili to. W Bf1 szturmowiec miał pistolety maszynowe a medycy - karabiny powtarzalne a w BFV jest odwrotnie. Może to nawet i lepiej bo medyk musi się trzymać blisko swoich więc musi mieć coś szybkostrzelnego na krótki dystans. Tymczasem powtarzalne są na średni czyli musi być gdzieś z tyłu.