Wpis z mikrobloga

@Neroxovaty: nie, choć pracodawca ma narzędzia do korekty podatku(za zgodą urzędu skarbowego), ale zazwyczaj mają to gdzieś, bądź urząd wydaje decyzję o korekcie przy rozliczeniu rocznym. Także zazwyczaj przy rozliczeniu rocznym, w niewielu wypadkach robią korektę na następny miesiąc.
Jak zameldujesz się w urzędzie i przyślą Ci w końcu Steuer-ID-Nummer (2-4 tygodnie to może trwać od zameldowania), to podaj go od razu pracodawcy ew. do działu kadr. Pracodawca wtedy wprowadza ten numer w system płacowy i elektronicznie odczyta sobie Twoją klasę podatkową i inne dane podatkowe, także wstecznie. Jeśli uda Ci się w następnym miesiącu ogarnąć i podać im Twój Steuer-ID, to skarbówka powinna im bez problemu wgrać właściwe dane z
@adek-mykmyk ew. tak jak piszą powyżej, przy rozliczeniu rocznym możesz dostać zwrot tego nadpłaconego podatku. Wiele zależy od tego, kto tam u Was melduje do podatku. Ja moim pracownikom z reguły ogarniam to wstecznie, gdy dostanę dokumenty na czas ;)
Także zazwyczaj przy rozliczeniu rocznym, w niewielu wypadkach robią korektę na następny miesiąc.


@Haddi: to musze zobaczyc, bo w tym roku bylem miesiac nieslusznie na 6 i bylem przekonywany w finanzamcie, ze przy zwrocie wszystko dostane. Zmienic sie jej rückwirkend nie da, ale ta roznica w podatku to wlicza sie przeciez w werbungskosten/sonderausgaben?
@zaloz_konto23: nie wlicza się, to całkiem inne kwestie, na StKl 6 można tego typu wydatki odliczyć w większych kwotach, ale nie ma to nic wspólnego z opisana sytuacją. Oczywiście że można zrobić korektę, jest to tak samo rozpatrywane jak błąd przy obliczeniu wypłaty. Jedynie zależy to od chęci pracodawcy i dobrej woli urzędu skarbowego(nie są do tego zobowiązani obligatoryjnie). Różnica w podatku pomiędzy StKl 6, a 1, to zwykła zaliczka na