Wpis z mikrobloga

W dyskusjach o dostępie do broni pojawiają się pytania ze przecież dostęp jest, badanie,karalność i po pół roku jesteś posiadaczem broni. A wiec co nam nie pasuje ? Postaram się przybliżyć to w zabawny sposób, jestem pewnie ze inni posiadacze dodadzą tez coś od siebie wiec zaczynam.
Wyobraźmy sobie w urzędzie komunikacji taka rozmowę:
Posiadacz: Chciałbym wystąpić o pozwolenie na 3 samochody
Urzędnik:Ale po co panu trzy ? Przecież są tramwaje, autobusy, nie ma pan kogoś z samochodem kto może pana wozić ?
P:Mam daleko do pracy,mieszkam na wsi, do tego mam żonę z którą chciałbym się pościgać ,potrzebuje jeden samochód do pracy, jeden dla żony i jeden tak by kupić coś jak jeden się zepsuje.
U:To będzie trudne postępowanie, doradzam wystąpić o jeden a później po roku jak nie będzie pan miał wypadku,rozszerzyć sobie o jeden i tak co roku. Zamieńcie samochód na bron palna i takie rozmowy są/były w WPA. Gdy maja dobry humor wszystko idzie jak po maśle,jak zły to trzeba się tłumaczyć, z czego ? Kolejny przykład:
Chce posiadać samochód by na niego patrzeć, kolekcjonuje samochody ale nie mogę tego robić tak po prostu. Musze należeć do związku który chce po 400 zl rocznie plus inne opłaty, nie dając nic od siebie.Ktoś narzekał kiedyś na PZW ? Nie miał kontaktu z PZSS i niektórymi klubami strzeleckimi.
Kolejny przykład: Mam samochód i umieram,syn dziedziczy po mnie i nie może sobie go zostawić, musi iść na egzamin za 600zł i nie może go tankować, dostał w spadku osobówkę ale musi przejechać tor wyścigowy motocyklem,samochodem i traktorem.

My nie walczymy o to by sprzedawali bron w kiosku bez spisywania danych, ale o normalizacje przepisów. Są ludzie którzy lubią sport, a inni lubią po prostu wpaść postrzelać i cieszyć się życiem. Sypnęło ci się życie, wyjeżdżasz za granice i pozwolenie robisz od nowa bo przy sporcie musisz jeździć na zawody. Osobiście egzamin na patent strzelecki było dla mnie łatwiejsze od egzaminu na prawko ale na prawko mogłeś chodzić co miesiąc za 150 zł, na patent raz w roku w okolicy za 400zł.
Zachęcam posiadaczy do pisania co irytuje w posiadaniu pozwolenia, czym #!$%@? wasz urzędnicy.

#bron
  • 29
  • Odpowiedz
@aaandrzeeey:
Wiem na jakiej podstawie się opłaca PCC, nie musisz mnie w tej materii oświecać
Piję do bezprawnych wymagań urzędników a nie konieczności płacenia podatków
O co następne będą pytać przy rejestracji, czy masz potwierdzenie opłaty składni na PZSS?
  • Odpowiedz
@Walend: nie mają prawa Ci odmówić rejestracji broni bez dowodu opłacenia PCC, przynajmniej z racji na rozdźwięk na terminy: w WPA 5 a w US 14 dni. Oni dobrze o tym wiedzą więc wystarczy stawiać na swoim. Druga sprawa, że i tak i tak będziesz musiał ten podatek zapłacić, bo WPA lubi wysyłać monity do US.
  • Odpowiedz
@aaandrzeeey posiadam bron i pisze z doświadczenia, składasz papiery o pozwolenie w listopadzie 2021? chcą licencji za rok 2022 którą dostaniesz z pzss w czerwcu 2022 :) mam pisać dalej ?
@Mowi Czy ja mowie ze sie nie da ? Da sie ale moze byc lepiej ? Działajmy żeby było lepiej, to nie żale. Chce być traktowany jako obywatel ktory jest zdrowy i nie karany. Nie jako gościu który ubzdurał sobie ze
  • Odpowiedz
@kidnice: Fajnie sie pisze zza klawiatury ale w momencie gdy cie coś takiego spotka, awanturujesz się ? Nie , to nie pomoże, dlatego chcemy jasnych przepisów i braku uznaniowości urzędników.
  • Odpowiedz
@kidnice:

nie mają prawa Ci odmówić rejestracji broni bez dowodu opłacenia PCC

Oni dobrze o tym wiedzą więc wystarczy stawiać na swoim

Owszem, dobrze wiedzą, ale z nieznanego mi powodu decydują się działać jakby tej wiedzy nie mieli.
Takie kwestie rzutują negatywnie na nasze prawo do broni a nie brak możliwości zakupu gloka w biedronce
  • Odpowiedz
i to właściwie dowolną ilość


@aaandrzeeey: bzdura na kaczych łapach. Możesz mieć 49 sztuk (co przy ciekawie budowanej kolekcji jest naprawdę żenująco małą ilością), dalej zaczynają się schody z magazynem broni, kto próbował do tematu podejść ten wie o co chodzi, kto nie wie niech doczyta w rozporządzeniu.

Dodam jeszcze ciekawostkę, zasłyszaną. Kupujecie kabriolet idziecie go zarejestrować a tu odmowa rejestracji bo urzędnik uważa ze to nie kabriolet ale ciężarówka. I
  • Odpowiedz
@Walend: no pewnie, łatwiej ogon podkulić aż cipkę zasłoni. Nawojowałem się z gminą w kwestii strzelnicy, więc wiem ile się trzeba naszarpać, naszarpałem się z WPA żeby komuś z rodziny wyczyścić KSiP, to nie są proste rzeczy, ale nie można sobie dać wejść urzędnikom na głowę, bo jeszcze zdolni pomyśleć że to my jesteśmy dla nich a nie oni dla nas. Druga sprawa to niektóre WPA szczególnie, a milicja ogólnie lubi
  • Odpowiedz
@Podstarzaly_Mandalorianin:

no pewnie, łatwiej ogon podkulić aż cipkę zasłoni

Nie jestem zdania że nie warto walczyć o swoje, ale nie akceptuje faktu ze urzędnikom przychodzi do głowy odmawiać mi moich praw.
Wiele osób twierdzi że jest super i wszystko ok, mydląc obraz rzeczywistości, w której na każdym kroku ktoś próbuje nas zrobić w ch***.
Nie satysfakcjonuje mnie ze coś jest do wywalczenia, w momencie gdy to powinno działać z automatu. A
  • Odpowiedz