Wpis z mikrobloga

Im więcej czytam na tagu tym jestem głupszy. Wybieram ekspres ciśnieniowy do użytku domowego z różową, raczej dwie małe kawy w ciągu dnia po pracy i w weekend po dwie, różowa mleczne, ja raczej czarna.
Stoję przed wyborem dwóch ekspresów:
Siemens EQ 6 s700 oraz DELONGHI Eletta Explore ECAM450.55.G.
Delonghi posiada stalowy młynek.
Który z nich wybrać? czy skłaniać się ku Delonghi z uwagi na to, że specjalizują się w ekspresach?
A może coś innego w tym przedziale cenowym?
Zastanawiałem się nad sensem pojemnika na mleko, czy nie lepiej wkładać wężyk do kartonu, ale już zgłupiałem i sam nie wiem.
Dzięki za pomoc.
#ekspresdokawy
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@EliotAlderson: Aha, on ma na zimno w sumie. Myślałem że chodzi wam o typowe kawy. No te nowe wynalazki pompują po prostu zimną wodę przez grubsze ciastko, jeżeli dobrze rozumiem zasadę działania po słuchu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeżeli macie na takie ochotę to pewnie że warto, bo technologia jest sprawdzona, zwłaszcza że lato idzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zarowix: Pewniaki to siemensy eq6 i dla mnie krupsy evidence, ale nie każdemu leżą.
Delonghi z dzbankiem też są spoko, ale nie każdemu podoba się mycie go raz na dwa tygodnie.
@mrOlii: o czyszczeniu przypomina sam, system zamarzający to kwestia wyjęcia, przepłukania i włożenia.
Obsługa przejrzysta, komputer chodzi płynnie, dotyk nawet pod mokra ręka ogarnia.
Jest cichy, mam porównanie do ekspresu przelewowego z młynkiem i delonghi to zupelnienie inna kultura pracy.
Polecam zdecydowanie
@mrOlii: Wszystko zmywarka, chociaż rurka ostatnio przeszla aromatem tabletki ro zmywarki, wiec wrzuciłem do wrzątku z soda i sokiem z cytryny i jak nowa. Plus ekspres przypomina o myciu, jakbyś zapomniał xd
Planuje kupić kilka rurek na wszelki wypadek bo mam wrażenie ze niedługo sie przyda.
A mleko w pojemniku trzymam w lodowce i po prostu pojemnik wrzucam co 2-3 dni do zmywarki