Wpis z mikrobloga

Kupiłam 1,5 roczne audi A3 z salonu w programie używanych aut. Przebieg 10 tys. km. Ostatnio polerowano mi szybę, bo miała rysy od skrobaczki i efekt jest wow. Chciałabym zapytać czy od razu wymienić sobie wycieraczki na nowe? Obecne mają tyle co samo auto czyli 1,5 roku (przebieg 10 tys. km)? Zbierają bez zarzutu ale nie wiem czy nie będą rysowały świeżo wypolerowanej szyby

#motoryzacja #detailing #cardetailing #samochody
  • 14
@s0yka nie wymieniać, bez sensu przy takim przebiegu. Oczywiście przebieg nic nie mówi tylko częstotliwość użytkowania, ale podejrzewam, że przy ilości deszczu jaki spada w Polsce wycieraczki nie pracowały za wiele.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę pomyśl o oryginałach bo może się okazać, że Valeo czy Bosch, które kupisz będą zbierały gorzej od tych które masz.

Przede wszystkim umyj wycieraczki - wiele osób o tym zapomina podczas mycia samochodu.
@lucas0: Dziękuję :) bardziej martwiłam się o to że z czasem guma parcieje. Pod wpływem słońca i w ogóle
A jak będę wymieniać to przy okazji przeglądu w ASO kupić u nich oryginały przykładowo?
@s0yka oczywiście, że parcieja, każde po innym czasie. Trzeba samemu ocenić ich stan.
Przeskakują? Piszczą? Nie zbierają wody?
Jeśli nie, to jeździć. Guma szyby nie porysuje, brud może. Jak na nowe nasypiesz piachu też mogą porysować. Oczywiście też nie po jednym ruchu. Powodzenia :)
@jason_bourne bzdura, to nie olej ani filtry. Wymieniać, bo co - tak "zaleca" producent?

Wymienia się jak nie działają poprawnie, czyli jak się zużyją, zepsują, uszkodzą w jakikolwiek inny sposób.
@s0yka: polerka przedniej szyby? nikt nie chcial sie tego podjac (u mnie) bo ponoc moga wystepowac jakies efekty soczewki/przeklamanie obrazu. jak oceniasz wykonanie polerki u ciebie?