Wpis z mikrobloga

prawdopodobnie na podstawie haseł wpisywanych przez użytkownika tworzony jest spójny obraz z wielu obrazow dostępnych w pewnej bazie danych pod tym samym hasłem


@rowerbicycle123: @Zuchwaly_Pstronk: Nie. Te obrazy nie są posklejane z elementów istniejących obrazów. Są unikalne. Ludzie nie chcą w to uwierzyć. Kreatywność zautomatyzowana - upada ostatni bastion człowieczeństwa?
AdireQ - > prawdopodobnie na podstawie haseł wpisywanych przez użytkownika tworzony j...
@AdireQ: no nie do końca. Pomyśl jak się TY uczysz. Na podstawie tego co widziałeś wczesniej lub pewnych schematów które poznałeś. To działa tak samo, jest kreatywne ale ma jakiś zbiór na którym się uczy. Bez zaetykietowanego zbioru też da radę ale nie sądze, że tu to zadziało. To co napisałem było uproszczeniem dla masy.
@rowerbicycle123: Jasne że tak. Pomysły nie biorą się znikąd. Tak ludzie jak i maszyny wyciągają wzorce ze zbioru danych.

Po prostu twój uproszczony opis skojarzył mi się z tym jak zwykli ludzie (szczególnie ci posiadający pewne doświadczeniem w konwencjonalnym programowaniu) wyobrażają sobie działanie takiej sieci generatywnej: myślą oni że program najzwyczajniej w świecie wycina obiekty z już istniejących obrazów i komponuje z nich nowy kolaż. W rzeczywistości te obrazy są składane