Wpis z mikrobloga

@Wyczopek: naszym ekonomicznym interesem jest aby ta wojna sie jak najszybciej zakonczyla i wszelki handel miedzynarodowy wrocil do przedwojennych standardow, bo inaczej to rosnace koszty zycia rozwala nasze 'zajebiste europejskie' standardy zycia, tak naprawde to nie nasza wojna...
@Wyczopek: tylko ta zapasc jest obustronna, zachod (europa) traci licząc ze rosja straci jeszcze wiecej, wiec dobrowolnie oddajemy nasz standard zycia w imie tej wojny, ktora nas wogle nie dotyczy, no chyba ze zachod boi sie ze rosja z jakiegos powodu sie rzuci kiedys na europe, ja bym bardziej pogodzil ta sytuacje i skierowal sie patrzac w przyszlosc i razem z rosja budowal koalicje przeciwko chinom, bo tam kiedys tez wybuchnie
@Wyczopek: nas moze 'poki co' stac, ale zamiast sie rozwijac jako kraje, to sie zwijamy przez gospodarcza recesje i bedzie jeszcze gorzej i gorzej, natomiast wielu naszych sasiadow nie stac na przedluzajaca sie wojne, i mowa tu chociazby o egipcie i innych krajach afryki, gdzie bieda na pewno spowoduje ruchy migracyjne do EUROPY, poglebiajac kryzys i niszczac jeszcze bardziej nasza przyszlosc, a wszystko to kosztem jakiegos tam donbasu i poludnia ukrainy
W ciemno zrobili taki zakup?Mi się wydaje ze albo kraby już fajnie działają na Ukrainie albo spece od artylerii na Ukrainie którzy mają teraz u siebie przegląd arty z całego świata uznali ze nasza to najlepszy wybór


@Don_Hollywood: Obstawiałbym raczej, że Polska zaoferowała najkorzystniejszą ofertę albo i jedyną obecnie dostępną. Coś w stylu dajemy wam kredyt i odstępujemy z kolejki kończącą się właśnie produkcję w ramach zamówień WP.
Mam nadzieje, że