Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ta przesiadka z androida na ios jest trudniejsza niż myślałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) szukam jakiegoś speca od #ios #ios15 #iphone - pomóżcie:

1. Jak zmienić widgety w centrum sterowania (ściągnięcie prawego górnego rogu)?

2. Jak ustawić klawiaturę jak na androidzie (cyfry na stałe nad literami, kropka i przecinek obok spacji, po przytrzymaniu litery wyświetla dostępne znaki i automatycznie wybiera polski znak diakrytyczny)?

3. Co warto trzymać na "lewej" stronie ekranu głównego lub jak usunąć tą stronę z paskiem wyszukiwania? Wyczyściłem to do zera bo nie lubię niepotrzebnych pierdół ale pusta strona została.

4. Czemu służy apka portfel i czy to to samo co NFC? Jak włączyć/wyłączyć NFC i czy jest do tego jakiś widget?

5. Jak masowo usunąć kontakty? Przenosiłem dane z androida i skopiowały mi się podwójnie.

6. Jak wyżej tylko wydarzenia w kalendarzu - mam np. Zielone świątki podwójnie ale gdy w opcjach wyłączę wydarzenia "Kalendarz" z iClouda znikają mi też przeniesione wydarzenia - chciałbym jeśli się da całkowicie wyłączyć święta tylko problem w tym że nie są one przypisane do grupy "Święta w Polsce".
  • 11
@MG66: 1. nie pamietam ale da sie edytowac tylko latarke, kalkulator itd
2. inna klawa np. swiftkey
3. ja tam nic nie mam
4. to to samo, zeby placic zbliżeniowo
5. hmm nie wiem xD
6. nie robilem to nei wiem
@MG66: 1. Ustawienia -> centrum sterowania. Co najwyżej możesz dodać nowe kafelki i zmienić ich kolejność od latarki i dalej, ale żeby zmienić lokalizację np widgetu muzyki to kij wie czy można :D

2. Pasek z cyframi można włączyć w SwiftKey, ale na przecinek obok spacji nie ma co liczyć

3. Ja mam widget czasu na ekranie, podgląd naładowania baterii i widget aplikacji od budżetu

4. NFC jest włączone cały czas,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dave987654321: @pkrr: @Dajpancenta:
1. No właśnie po kij mi ta muzyka i np. tryb samolotowy jak nie używam... Głupie to.
4. Nie wiem jak na ios ale na andku mając NFC włączone cały czas mógł Ci ktoś np. podbić z terminalem i ściągnąć kasę z konta bez jakiejkolwiek autoryzacji a NFC się włącza widgetem jak latarkę, jeśli tu to tak nie wygląda to spoko, nie muszę wyłączać.
5. To
@MG66: Żeby zapłacić musi być włączony ekran, to nie jest tak że ktoś ci podejdzie i zeskanuje telefon nie wyciągając go z kieszeni.
Zresztą jak ktoś ci ukradnie telefon to ta stówka czy ile można zapłacić bez pinu to najmniejszy problem
@MG66: jak wyzej, na androidzie zeby zaplacic musisz odblokowac telefon wiec wylaczanie nfc nie jest potrzebne. Tutaj wystarczy 2x przycisk odblokowania i skanuje twarz i mozesz placic.