Wpis z mikrobloga

#wolskiowojnie #wolski #ukraina

Przygotowuję kolejny raport z sytuacji na Ukrainie.
Zapewne większość z nas cieszy że RUS dostają właśnie wpiernicz w Sewierodoniecku ale IMHO bardziej zasadnym jest pytanie KTÓREGO NIKT NIE ZADAJE (w mass mediach) jak to się stało że w dobę URK stracili prawie 2/3 miasta mimo tego że ufortyfikowali owe polowo tak jak wcześniej Rubieżne, i dwie brygady (GN i OT) cofały się nagle za rzekę.
Oczywiście sytuacje uratowała rzucona 4 BPanc no i teraz cieszymy się że RUS mają tak 1-2k KIA i WIA :-)
Fajnie, super ale wracając do tego co stało się 3 dni temu to IMHO są dwie możliwości:
(moje luźne przypuszczenia)
- morale w GN i OT tak siadło że zaczęli się w panice wycofywać
- znów doszło do dziwnego przypadku kiedy żołnierze dostali rozkazy które były inne niż mieli dostać
Szklana do połowy pełna jest też szklaną do połowy pustą.

Droga Bahmut - Sewierodonieck dalej nie zdobyta przez Rosjan.
Mam też potwierdzenie że 2 tygodnie temu UKR zaczęli niektóre jednostki rotować, wyszło to dopiero na dniach. Niektóre jakoby są wycofywane do odtworzenia na zachodzie kraju (do potwierdzenia).

Ma ktoś mem z moim cyklem oceny działań? Muszę sobie zapisać do odcinka na YT.
Pobierz wolskiowojnie - #wolskiowojnie #wolski #ukraina 

Przygotowuję kolejny raport z syt...
źródło: comment_1654412460LAaXRJwcdk7zRBTM32Yzi2.jpg
  • 154
serio to wygląda co najmniej dziwnie. No nic, pewnie dodatkowe info wypłynie z czasem.

@wolskiowojnie: Ja nie napisałem, że tak było. Mało tego sam zakładam, że pewnie się mylę. Jednak nie można wykluczyć i takiem opcji. A w ogóle jej zabrakło. I tyle, ogólnie to kawał dobrej roboty robisz, szczerze.

@wolskiowojnie: a nie lepiej było się Ukraińcom wycofać za Doniec? Jakby się wycofali nie zrobili by takiej kontry która wydaje się być małym (dużym bo 1100 martwych ruskich) sukcesem. Albo przygotowali taką sytuację albo otworzylo sie "window of opportunity". Tylko skąd nagle w mieści dwie doborowe jednostki czekające na takie okno kiedy rozsądniej jest porzucić miasto. . Ale racja,trzeba poczekać na więcej informacji.
@wolskiowojnie śmiałeś się z bartosiaka że używa non stop tych samych angielskich określeń a teraz sam wykop robi #!$%@? z ciebie i twoich analiz, poza tym zachowujesz się często jak rozdrażniony dzieciak i bywasz próżny, boisz się realnie debatować z innymi chowając się za spódnica zychowicza, chociaż celem debaty nie byłoby ustalenie kto jest mądrzejszy ale dobro i przyszłość kraju
@wolskiowojnie: wiesz co? Może to głupio zabrzmi ale myślałem że czynnikiem jest pogoda. Poziom wód w Siewierodoniecku spadł znacznie, bo deszczu prawie nie ma i jeśli najbliższe prognozy się nie zmienią, to utrata mostów nic nie zmienia, bo da się wycofać jadąc przez mocno splyconą rzekę. Jak padły dwa mosty z trzech to zaczęły się ruchy do wycofania, a potem nagle zmiana planów, a w międzyczasie widziałem nagranie z przejazdu nad
@surlin: Na tej wojnie to się już każdy gdzieś przejechał w tym oczywiście ja ( ͡° ͜ʖ ͡°) niewątpliwie dla wszystkich zaskoczeniem jest to że Rosjanie tak źle to zaplanowali i tak małymi siłami. Ale jeszcze większym są Ukraińcy. No i pamiętajcie że czasami są informacje które widać (Białoruś i dyslokacja nad granicę) które jasno wskazują na np plan wejścia wojsk ale finalnie z przyczyn polit.do nich
Wiesz czym świadczy ten szereg wozów utopionych?

O upadku morale i celowym wjechaniu w rzekę żeby utopić maszyny a potem iść na CSa do domu. Panika albo celowo to zrobili


@wolskiowojnie: w tym wypadku stwierdziłem, że to była próba wycofania ostatniej szansy na zasadzie "panowie musimy wycofać się na z góry upatrzone pozycje, bo tu nas #!$%@?, ale czołgi musimy zabrać albo utopić przy probie wycofania jeśli to nie jest możliwe"
@wolskiowojnie: kryptoreklama. Teksty na temat sytuacji wojsk rosyjskich pod Izium

https://www.wykop.pl/wpis/65959943/dzisiejszy-bonus-tekst-pochodzi-z-bloga-separatyst/

o ich apteczkach

https://www.wykop.pl/wpis/65960171/dzisiejszy-bonus-v2-wpis-autora-bloga-wspomiany-ro/

Kiedyś chciałem zacząć tłumaczyć wiadomości od rosyjskiego zespołu Counter Inteligence Team tak jak tutaj to zrobiłem, ale temat nie złapał zainteresowania na wykopie, bo mają kilka dni opóźnienia z tego powodu, że weryfikują, ale ciągle ich obserwuję. Polecam obserwować ich rosyjski twitter i telegram, bo zawsze wrzucają źródła

https://www.wykop.pl/wpis/65737569/89-dzien-wojny-info-od-cit-przedstawia-ruslan-lewi/