Wpis z mikrobloga

#wolskiowojnie #wolski #ukraina

Jak wrażenia po raporcie z Ukrainy?
LINK: https://www.youtube.com/watch?v=X_0HZt4bCf8

Cykl mi się zawiesił jak mirabelce na antykonceptach bo drugi tydzień optymizm u mnie.

Kilka spraw nie jest poruszonych w raporcie:
- dalsze walki o Sewierodonieck (wole poczekać kilka dni ale na razie to RUS obskakują wpiernicz)
- zagraniczni ochotnicy
- głębszy kontekst tej mikroofensywy na północ Kahowki
- odtwarzanie jednostek UKR
- sukcesy OPL Ukraińców
-starty techniki
Może zrobię dokrętkę pod koniec tygodnia albo będzie to u Piotra Zychowicza w środę.
wolskiowojnie - #wolskiowojnie #wolski #ukraina

Jak wrażenia po raporcie z Ukrainy...

źródło: comment_16544618075gHzliRdhyte5rfxfn14FV.jpg

Pobierz
  • 39
@wolskiowojnie: Jak zwykle, bardzo dobrze się to ogląda (w moim odczuciu) i jak dla mnie takie "prasówki" to skarbnica wiedzy; wiadomo, nie można przewidzieć wszystkiego, ale raport jak to raport. Fog of war i te sprawy. Aczkolwiek, spodobało mi się następujące zdanie w video:

"Natomiast to co może w pewnym stopniu zmienić obraz tego konfliktu, no to jeżeli lotnictwo Ukrainy dostanie nowoczesne samochody z zachodu, które będą pilotowane przez wyszkolonych ukraińskich
@wolskiowojnie: bardzo fajne są te początki, mówiące o tym co się ostatnio działo. Osobiście wolę je, niż sam czysty raport i omówienie działań z ostatnich dni na mapie. Planuje Pan nagarać jakiś jeden ogólny odcinek o zapowiedzianych niedawno polskich zakupach uzbrojenia? Mam na myśli taki odcinek o tym jak może wyglądać w związku z tym rola Polski w naszej części Europy za 10-15 lat