Wpis z mikrobloga

@anttrza: bullshit, najtaniej i najzdrowiej jest sobie samemu gotować z podstawowych produktów. Ale to wymaga czasu, chęci, wiedzy i planowania. Jak ktoś patrzy na ceny świeżych warzyw które są po za sezonem i musiały dojechać 1500 km z Hiszpanii. Albo nie zakłada że z jednego produktu może zrobić kilka potraw. Tylko jego perspektywa kończy się na dzisiejszym obiedzie to faktycznie może mu się wydawać że gotowy kotlet z paczki wychodzi taniej.
@anttrza: Akurat w USA to byłem 6 razy, 3 razy w Kaliforni, 2 razy w Ohio, po razie w NY, na Florydzie i Nevadzie. I już jestem w połowie drugiej 10-letniej wizy. Akurat jesteśmy w Polsce więc miałem na myśli żywienie u nas w kraju, ale i w USA możesz tanio jeść z podstawowych produktów. Tylko nie kupujesz w Farmer's Market albo Whole Foods - bo to tak jak byś robił
@Mirkosoft: no to git. Ta babka na zdjęciu na bank nie jest z Polski. No i jeżeli wliczasz czas to też niezbyt tanio wychodzi zdrowe jedzenie.

Takie spaghetti jest tańsze i zdecydowanie szybsze gdy się kupuje gotowy sos niżeli samemu wszystkie składniki. Można kilka takich przykładów podać.
@szklarskaporeba: k***a, raz leciałem przez 5-6h koło takiej babki, istny dramat. Samolot pełny, więc nie można było się przesiąść. Widać że było jej też niezręcznie z tego powodu, ale co miała zrobić, jakoś musiała się dostać do miejsca docelowego. Na szczęście ona miała środkowe miejsce, więc ja chociaż mogłem trochę uciec na alejkę, osoba pod oknem miała jeszcze gorzej. Jak przyszło jedzenie, to nawet nie mogła otworzyć stoliczka, bo jej bęben
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szklarskaporeba: ona se wchodzi, a ja muszę robić dopłatę za 2 kg nadbagażu i płacić praktycznie 100% biletu dzieci, które ważą niecałe 20 kg. W zasadzie to cała moja rodzina waży pewnie mniej niż ona...
@szklarskaporeba: Ehh...... sytuacja z życia w pociągu.
Wykupiłem miejsce siedzące.

Wchodzę do przedziału i są miejsca od lewej
101 102 103 104
Ja mam miejsce 101
103 zajete 104 zajete
na 102 siedzi jakiś 200 kg knur który zajmuje miejsce 102 i 101

Więc siadam po przeciwnej stronie
105 106 107 108
Dajmy że o 108 wolne.
Jedziemy pół godziny.
Przychodzi facet z biletem, że chce usiąść na 108.
Mówię, proszę
@brere: To samo powinno być z ceną ciuchów, nie wiem dlaczego 3XXL ma być w cenie S'ki.


@chilon: przy ciuchach koszt tkaniny to niewielka część finalnej ceny, więc to jeszcze zrozumiałe (chociaż rozmiary typu 3XL i większe czasem są droższe, szczególnie przy tanich ubraniach, np. jakichś prostych t-shirtach, gdzie koszt tkaniny ma większy udział w ostatecznej cenie).

Z samolotem to trochę inna sprawa. Bo skoro za bagaż płaci się od