Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@M_xxx: czesc siedzi na socjalu a czesc zaniza stawki na rynku pracy
logiczne myslenie jest moze obce dla lewicy ale ukrainicy to nie jedna osoba
  • Odpowiedz
logiczne myslenie jest moze obce dla lewicy


@Bajo-Jajo: Przecież ledwo co jeden kuc mnie przekonywał że nie ma opcji żeby Konfederacja twierdziła że zaniżają stawki na rynku pracy.

czesc siedzi na socjalu a czesc zaniza stawki na rynku pracy


@Bajo-Jajo: Rozumiem że i jedni i drudzy są źle, tak?
  • Odpowiedz
@Bajo-Jajo: Bo jak to źle że "uprzywilejowani" Ukraińcy pracują w Polsce za niższe pieniądze niż Polacy, to może Polacy powinni się z nimi zamienić i to oni pracować za te niższe stawki i samemu zostać w ten sposób uprzywilejowanymi?
No nie wiem, a może po prostu pracodawcy powinni płacić Ukraińcom więcej niż Polakom? Jakaś wyższa płaca minimalna dla Ukraińców, żeby żaden Janusz nie zatrudnił Ukraińca taniej. Takie Polacy po staremu, albo
  • Odpowiedz
@kocimrau: Dane odnośnie czego?

@M_xxx: Co ty #!$%@??

Ludzie niczego od Ukraińców nie wymagają. Niektórzy słusznie wg. mnie narzekali na to, że dajemy socjal ludziom, którzy nawet nie są obywatelami Polski i nie zaczęli jeszcze nawet odprowadzać podatków, czyli praktycznie za nic. Do tego niektórzy narzekali, że Ukraińcy zabiorą im pracę / zatrzymają płace w miejscu.

Co jest nie tak z tymi narzekaniami? W końcu są słuszne. Narzekający nie uważają,
  • Odpowiedz
którzy nawet nie są obywatelami Polski i nie zaczęli jeszcze nawet odprowadzać podatków, czyli praktycznie za nic.


@suweren_sudoku: Akurat Ukraińcy dawno już w Polsce pracowali, i w ostatnich latach stosunek pracy do wziętego socjalu w Polsce mieli znacznie ale to znacznie wyższy niż Polacy.
A tak przypomnę ci tylko, że Ukraińcy walczą z Rosją - nieprzyjaznym nam państwem mafijnym.

Do tego niektórzy narzekali, że Ukraińcy zabiorą im pracę / zatrzymają płace
  • Odpowiedz
@suweren_sudoku: Czyli Ukraińcy mogą w Polsce pracować i płacić podatki takie jak Polacy ale już nie mogą brać socjalu tak jak Polacy?

W ogóle gdyby zamiast Ukraińców to wracali Polacy z jakiejś nieudanej emigracji to też byś mówił że to "przyniesie negatywne skutki gospodarcze dla Polski"?
  • Odpowiedz
Czyli Ukraińcy mogą w Polsce pracować i płacić podatki takie jak Polacy ale już nie mogą brać socjalu tak jak Polacy?

Niektórzy słusznie wg. mnie narzekali na to, że dajemy socjal ludziom, którzy nawet nie są obywatelami Polski i nie zaczęli jeszcze nawet odprowadzać podatków


Wystarczy czytać ze zrozumieniem, zamiast wyzywać od faszystów każdego kogo nie lubisz. Ale ja z tobą już dyskutować nie będę.
  • Odpowiedz
@kocimrau: Gdzie ty widzisz, żebym Ukraińców obwiniał?

Powodem spadku gospodarczego jest polityka rozdawnictwa PiS oraz wojna wywołana przez rosję.

Chcesz dane odnośne tego czy Ukraińcy, którzy nigdy w Polsce nie byli, nie odprowadzali podatków?
  • Odpowiedz
@suweren_sudoku: Ale ja powtórzyłam to co napisałeś. Moim zdaniem głównym powodem spadku gospodarczego jest to, ze pisowcy kradną. Nie zgadzam się, ze Ukraińcy są powodem spadku gospodarczego (to będzie można stwierdzić za kilka lat, na to trzeba badan i dłuższej perspektywy) i tak samo, ze nie płaca podatków, bo nie można generalizować. W mojej gminie duża cześć pań, które przyjechały poszła do pracy. Nie zapominajmy też, że wydają tutaj pieniądze.
  • Odpowiedz
@kocimrau:

Ale ja powtórzyłam to co napisałeś.

Nie.

Moim zdaniem głównym powodem spadku gospodarczego jest to, ze pisowcy kradną.

Głównymi powodem są programy socjalne, następnie nieudane inwestycje i kolesiostwo. Złodziejstwo jest na trzecim miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie zgadzam się, ze Ukraińcy są powodem spadku gospodarczego (to będzie można stwierdzić za kilka lat,

Mam na ten temat też swoją opinię, ale ja pisałem o socjalu, który
  • Odpowiedz