Wpis z mikrobloga

Robię co roku przegląd zmiękczacza wody, mam taki jeden z tańszych z głowicą BNT. Zazwyczaj gościu przychodził rano więc prosiłem teściową aby przyszła do nas na czas przeglądu. Ostatnio jednak wizyta wypadła wieczorem i byłem z gościem i go obserwowałem. W zasadzie nie zrobił absolutnie nic poza wymianą filtra wstępnego, który zresztą sam regularnie wymieniam. Ręcznie włączył regenerację i pajacował. Na tym koniec. Dziękuję 150 PLN się należy. Myślałem, że tam coś rozkręca, smaruje itp bo tak kiedyś widziałem, że serwis robił u mojej mamy w domu ale ona miała lepszy sprzęt Tapworks. Gość tam rozkręcił prawie całą głowicę, smarował jakimś smarem silikonowym, wymieniał uszczelki itp i kosztowało tyle samo. Po sprawdzeniu u mnie - głowica nigdy nie była rozkręcana bo ma jeszcze firmową plombę...

Ma ktoś jakieś doświadczenia?

#pytanie #uzdatnianie #dom #zmiekczacz
  • 2
  • Odpowiedz
Raczej powinien rozkręcić głowicę i sprawdzić elektronikę ;) Ale z drugiej strony, jeśli serwis zapewnia ci przedłużenie gwarancji, to w momencie awarii nie musisz płacić za naprawę czy wymianę części.
  • Odpowiedz