Wpis z mikrobloga

Była ostatnio omawiana ciakawa sytuacja drogowa z #wroclaw
A przypomniałem sobie o jednym z najgorszych skrzyżowań na jakich w życiu byłem w #lodz ##!$%@?.
Łączą się tu 4 drogi i nie ma świateł, które regulowałyby ruch na skrzyżowaniu, są za to światła za (w ciągu DK72), które wpuszczają pieszych, co kompletnie rujnuje ruch pojazdów

Jedyne rozsądne rozwiązanie w tym miejscu to budowa ronda lub objęcie wszystkich dróg sygnalizacją świetlną, bo włączenie się z podporządkowanej to walka z innymi kierowcami

https://goo.gl/maps/DBBWwTZ1MajZQGgT8

#motoryzacja #prawojazdy #ruchdrogowy
MichuB - Była ostatnio omawiana ciakawa sytuacja drogowa z #wroclaw
A przypomniałem s...

źródło: comment_1654701043tk7DRNriuNKBVm2y4voN6Q.jpg

Pobierz
  • 16
@MichuB: Na razie nic się nie zmieni.
Gdy miasto dostawało szansę na dotacje by przeprowadzić remont ( bodajże były aż 4 podejścia ) to konserwator stanowcze nu nu, bo to zabytek ( ͡º ͜ʖ͡º) pod koniec 2019 zmienił się statut, przyszła pandemia i miasto teraz nie otrzymuje dofinansowania na zrealizowanie. Więc pewnie będzie wpisane to na lata 2023-2025.

Była szansa w tym roku zrobić, ale Marszałek
@panzdzichu: Powodzenia z włączaniem się do ruchu gdy akurat ty jesteś w sytuacji, że musisz wszystkim ustąpić, a jest duży ruch - a to jest dość częste, bo to wylotówka na A1/S8 - wyjścia masz dwa, albo stoisz i płaczesz albo wymuszasz pierwszeństwo, organizacja ruchu powinna udrażniać ruch a nie go utrudniać
@MichuB: Ależ ja znam to miejsce bardzo dokładnie. Przez tydzień w każdym miesięcy muszę ustępować wszystkim wyjeżdżając z Pomorskiej w stronę centrum. Jakoś z tego tytułu nie płaczę i na nikim nie wymuszam. A że trzeba sobie czasem trochę postać, no cóż. Ale zgadzam się, że tam powinno być conajmniej rondo. To skrzyżowanie się sprawdzało 10-20 lat temu. Teraz potrzeba czegoś nowocześniejszego.
Powodzenia z włączaniem się do ruchu


@MichuB: tam nie ma włączania się do ruchu jakby co.

Ale dobre skrzyżowanie, w klimacie bałkańskim. xD O dziwo w tamtych rejonach każdy się każdemu #!$%@?, ale nikt nie ma większych pretensji i ruch odbywa się płynnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MichuB: Trafiłem tam kiedyś przez przypadek. Kompletnie nie wiem o co tam chodziło i do dzisiaj mam koszmary... ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem kto wymyśla takie skrzyżowania, każdy jedzie jak chce.
@MichuB: tam po prostu jedziesz, wysuwasz nos i jak wszyscy zwalniają to rura. 90% ludzi nie ma tam pojecia kto ma pierwszeństwo, wiec jazda zgodna z przepisami jest praktycznie niewykonalna przy natezonym ruchu.