Wpis z mikrobloga

Widziałem czasem tabliczkę, że kasa samoobsługowa do skorzystania, jeśli się ma mniej niż 10 produktów


@OktawianAugust: Sam sobie zaprzeczasz. Właśnie takie było założenie - mało produktów ma sens przy kasie samobsługowej i dlatego były początkowo takie ograniczenia. Teraz sklepy zostawiły 1 babkę na kasie, skoro i tak osły kasują całe koszyki na samoobsługowych, a Ty i tobie podobni sami zapieprzacie na kasie bez żadnych rabatów. Gratuluje geniuszu ( ͡° ͜
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Mnie to bardziej wkurza jak tradycyjne kasy są #!$%@? ludźmi z dwiema czy trzema pierdołami a ja stoję w kolejce z pełnym wózkiem. Oczywiście kasy samoobsługowe świecą pustkami. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@damist: Może mają złe doświadczenia z biedry gdzie kasy samoobsługowe to jakiś żart. Jak mieszkałem koło ALMY to nawet średnie zakupy sobie pykałem na samoobsługowej bo w razie jakichś problemów metr obok stała dedykowana osoba,
@Tibor Gdyby to było legalne to lałbym po łbach kretynów. W pełnych koszach mają alkohol, pieczywo, warzywa i owoce, których nie potrafią wyszukać na liście w kasie, do alko trzeba czekać na zatwierdzenie przez pracownika, te zakupy im się nie mieszczą potem na wadze i pakują wszystko prze, 5 minut na koniec.

Kasy samoobsługowe powinny być do 5 produktów, po czym powinna nastąpić blokada dalszego skanowania. Oczywiście wszędzie powinna być o tym
@shitman6 #!$%@? tam, ja sobie od razu do siateczek zakupy pakuje, nie muszę przekładać na taśmę, z taśmy do wózka, z wózka do siatek (bo musisz #!$%@?ć szybko bo panie szybko kasuje bo kolejka), pyk, pyk, pyk i skasowane
dlatego były początkowo takie ograniczenia


@bones1909: Takie były ograniczenia, bo kas samoobsługowych było mało, a zwykłych było dużo, teraz jest na odwrót w wielu sklepach.

Teraz sklepy zostawiły 1 babkę na kasie, skoro i tak osły kasują całe koszyki na samoobsługowych


No kasują. Na miejscu jednej kasjerki można #!$%@?ć 5 kas samoobsługowych. Nawet jeśli czas kasowania jest dłuższy, to nadrabia ilością, do kas z kasjerką chodzi się tylko z bardzo dużymi
@fizzly: Proszę Cię :)

Jak ktoś nie rozumie podstaw fizyki i widzi, że nie zmieszczą mu się całe zakupy z wózka w tej małej przestrzeni ważącej to ja mu tego nie wytłumaczę. Tak samo jak nie wytłumaczysz ludziom, że stanie tam z wózkiem często też przeszkadza innym bo te kasy nie są pod to zaprojektowane często gęsto i jest po prostu za wąsko.

Te kasy to nie jest nowość. Są już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SmakoszKotow: panie kolego, kiedyś, ładne kilka lat temu, przy kasach samoobslugowych w Auchanie(oni jako pierwsi mieli takowe) zawsze była informacja, że tylko do 10 czy tam 15 produktów już nie pamiętam. Teraz chyba już nie ma takiej informacji. Aczkolwiek mogę się mylić. Także panie kolego ma to swoje uzasadnienie i nawet osoba projektujaca te kasy o tym pomyślała.
@Tibor przecież tam się fizycznie nie da zrobić większych zakupów, chyba że się je podzieli na kilka części.
Ale wtedy nie wiem czy to jest oszczędność czasu.
Jak robię takie wielkie zakupy to nawet nie rozważam kasy samoobsługowej, nawet jak sklep jest prawie pusty.