Wpis z mikrobloga

@pret0rian8: @r3ll: jest zanurzone, w Wikipedii piszą o 2000m3 oleju transformatorowego i 2300 m3 wody. nie udało mi się znaleźć informacji o tym jak to chłodzą, ale co ciekawe osiągnęli temperaturę 2 000 000 000 K, ale nie wiedzą w jaki sposób, ponieważ nie dostarczyli wystarczająco dużo energii do urządzenia.
@pret0rian8: to było w 2006, także widać, że pozostanie to niewyjaśnione. Mają teorię, że drgania magnetohydrodynamiczne i viscous damping (cokolwiek to jest :P) przemieniły energię magnetyczną w energię termiczną, ale to za bardzo dla mnie niezrozumiałe, więc nie mogę potwierdzić tej teorii :P.
@Saashaa: @pret0rian8: dobra dobra, chłodzą olejem i wodą z demineralizowaną, ale elementy zasilające "The 36 cables feeding the energy pulse into the Z Machine are insulated by chambers containing two million litres of insulating oil and two million litres of deionised water."

Samo miejsce wytworzenia plazmy jest w próżni "The central vacuum chamber of the Z Machine, is 10ft in diameter and 20ft deep, surrounded by banks of capacitors -
Pobierz r3ll - @Saashaa: @pret0rian8: dobra dobra, chłodzą olejem i wodą z demineralizowaną, ...
źródło: comment_VXBXjCu5E9r1gzrnPfUSRc56PZRCY9Ne.jpg