Wpis z mikrobloga

Potrzebuję upiec tort. Nie mam w domu cukru i nie będę kupowała specjalnie pod ten jeden tort, bo później będzie mi zalegało w kuchni. W związku z tym szukam przepisu na wypiek, który jest słodki, ale nie dodaje się do niego cukru.
Może być więc słodzony czekoladą albo innym gotowym produktem typu mleko słodzone, pod warunkiem że uda mi się go zużyć w miarę w całości (korzystam z małych blaszek).
Czy będą to pieczone blaty czy będzie to coś na zimno z użyciem ciastek/herbatników, bez różnicy.
Odpada erytrytol i ksylitol, chyba że w minimalnych dawkach. Galaretka to ostateczność, miodu mam dużo.

Ciężko mi się szuka, bo pod frazą "bez cukru" są głównie albo totalnie bezcukrowe, albo na słodzikach, a tutaj może być cukier, byle nie w postaci kryształów.

#gotujzwykopem

  • 26
@Kieres: nie wyrzucam jedzenia, a nie mam komu oddać. Dla mnie to sprawa bezdyskusyjna, jak nic nie znajdę, to kupię tort w cukierni i naprawdę nie wiem po co mnie usiłujesz przekonać do czegoś, co napisałam bardzo wyraźnie.
@matra: kasutera może? Kiedyś nie miałam cukru i zrobiłam na samym miodzie, fajnie wyszło. Tylko jeśli to do tortu to krem musi być lekki, bo sam biszkopt jest dość treściwy. Robiłam z tego i dałam tylko 60 g miodu
@Limonene: no tort to to nie jest, ale jako baza wygląda bardzo spoko :3
@Ghalard: RACZEJ tak, tylko też pytanie w czym. Miód rozrzedza. Fajny jest np krem z serka kanapkowego, masła i cukru, jako tynk, ale jeśli miód zastąpię cukrem, to nie chciej wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wstępnie myślę po prostu o jakimś kremie z serka i czekolady białej + owoce, ale chciałam się
@matra: o jeszcze mi się przypomniał krem, który robiła moja siostra :D tylko nie wiem ile masz czasu, bo trzeba odcedzać jogurt przynajmniej 12 godzin
1,5 kg jogurtu greckiego
300 g białej czekolady
2 łyżki miodu
Jogurt przez 12-24 godziny musi odciekać w lodówce na sicie/gazie. Czekoladę roztopić z miodem, można dodać łyżkę jakiegoś alkoholu. Wymieszać z jogurtem, po 2-3 godzinach w lodówce wychodzi fajny tynk. Ostrzegam że Bakoma wychodzi #!$%@?,
@Limonene: robiłam sernik na labnehu, chyba baskijski, nie pamiętam, kapitalny wyszedł. Ogólnie labneh jest super, choć jak nie ma czasu to i serek kanapkowy zrobi robotę, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: z tego co pamiętam bakoma mi też nie wyszła, na pewno wyszedł zott przy okazji, a z czego robiłam ostatnio, to w sumie nie pamiętam
@matra: Wiesz ile ja mam ketchupu w saszetkach w domu? Zwykle leci do jakichś marynat. Sos sojowy z gotowych sushi też, bo jest marnej jakości. A majonez to nawet kupuję w pojedynczych saszetkach bo potrzebny mi rzadko i w małych ilościach więc w słoiku się psuje.
@matra: a takiego zcukrzonego miodu nie masz? Czy taki rozrzedza tak samo mocno? I podpieram mocno ideę niemarnowania jedzenia, hordy ludzi przymierają głodem, a marnuje się koszmarne ilości.

Co do cukru - zawsze możesz też kupić cukier puder i użyć go zamiast - jest w paczkach 0,5 kg, a to, co zostanie zawsze możesz używać do dekoracji (lukiery, posypywanie ciast / deserów)czy dosładzania np. zbyt kwaśnych truskawek.

Ja białego cukru nie