Wpis z mikrobloga

Właśnie słyszałem w radiu, że wraca temat dostępu dla ubezpieczycieli do danych o mandatach nakładanych na kierowców. No i wypowiada się jakiś gostek, że kierowcy nie łamiący przepisów, nie mają się co martwić o podwyżki składek OC.

A ja się #!$%@? pytam, skoro za mandaty ma być wzrost składki, to dlaczego za brak mandatów nie stosować dodatkowego rabatu?

Jak zwykle, #!$%@? ci w dupę obywatelu i zapraszamy ponownie…

#polska #polskiedrogi #motoryzacja #ubezpieczenia
LipaStraszna - Właśnie słyszałem w radiu, że wraca temat dostępu dla ubezpieczycieli ...

źródło: comment_1655295157xn2ZvSbmXIQrCE3FNhDsgh.jpg

Pobierz
  • 19
A ja się #!$%@? pytam, skoro za mandaty ma być wzrost składki, to dlaczego za brak mandatów nie stosować dodatkowego rabatu?


@LipaStraszna: bo brak mandatów to stan normalny, dlaczego miałbyś być za niego nagradzany?
@Kouros: bo TERAZ mam stan normalny. Mandat i punkty to kara. A jak ubezpieczyciel dostanie informacje o mandatach, to z jakiej racji mam być znowu karany za mandat, ale za bezpieczną jazdę nie mam nic? Dlaczego prywatna firma ma w ogóle dostać tego typu informacje? Już pomijam fakt, że cześć mandatów nie do końca jest zasłużona.

Uprzedzam wątpliwości - od ponad 10 lat nie dostałem mandatu za jazdę. Ogólnie w życiu
@LipaStraszna: a jaka tam znowu kara, sam to tak nazwałeś. jak ktoś ma samochód młodszy i z większym silnikiem to będzie miał większe składki, wg ciebie on też jest "karany"? bo wg mnie nie.
to dlaczego za brak mandatów nie stosować dodatkowego rabatu


@LipaStraszna: Za popełnienie przestępstwa idzie się do więzienia. Co proponujesz za niepopełnianie przestępstw? Wakacje na Malediwach od rządu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mayek: No pewnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Problem polega na tym, że trzeba rozróżnić, prawo, które jest stanowione w naszym kraju o są odpowiednie instytucje od jego przestrzegania i karania za łamanie, a prywatne firmy, które będą wykorzystywać te dane będą kazały płacić więcej, to kto to jest? Sąd, policjant czy ubezpieczyciel?
@LipaStraszna: Nic się nie bój - osobom bez punktów ceny będą obniżane, bo ich przewidywana średnia wartość szkody pewnie będzie niższa. Wszystko zależy od tego jak informacja o punktach będzie przekazywana i jak wpłynie na modele ryzyka i modele popytowe - jestem pewien, że będą dokładniejsze - podobny wpływ ma dostęp do informacji z CEPIKu o przebiegu pojazdu.