Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #remontujzwykopem
Pytanie do fachowców, majstry położyły mi grafitowy styropian na ścianie i elo - długi weekend. A ma być w sobotę i niedzielę upał powyżej 30 stopni. Jaka jest szansa, że styropian dostanie po dupie niezabezpieczony siatką i klejem?
  • 22
@Dominias: Zależy jak dobrze go przykleili i czy dodatkowo zakołkowali. Jak średnio to masz problem, jak dobrze to masz duże szanse, że nic się nie stanie.
@lobo ten styropian na ścianach południowych wisi już kilka dni, jest zakolkowany i na razie nic się nie dzieje. Bardziej się boję że się topic zacznie czy coś
@Dominias: Pracuję w składzie budowlanym to się wypowiem. Na grafitowy styropian bardziej wpływa nasłonecznienie niż temperatura powietrza, z tego względu, że jego barwa przyjmuje więcej energii cieplnej padającej na styro. Jeżeli twoi fachowcy przykleili go zaprawą elastyczną nic nie powinno się z nim stać, nie poodpada, ewentualnie może się delikatnie wybrzuszyć co zostanie usunięte przed zbrojeniem za pomocą tarek. Jakiego kleju używasz mirku?
@Dominias: Chodzi mi o markę, EPS to określenie twardości, na elewację nie daje się twardszego niż EPS 70, grafit 15 rozumiem że 15cm grubości. Marka jest ważna, bo chodzi o to ile jest styro w styro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Izoterm


@Dominias: taki przeciętny powiem szczerze. Ja grafity proponuję zwykle firm typu Termoorganika, Knauf, Austrotherm. Nie chcę Cię straszyć, na 99% nic się nie będzie działo, możesz spać spokojnie. Ewentualnie przejdź się jak fachowcy przyjadą przy nich z łatą i jak wyłapiesz jakieś brzuchy to masz wtedy pozycję do aneksowania stawki za robotę (bo zgodnie ze sztuką w słoneczne dni to powinni rozstawić rusztowanie i siatki zabezpieczające przed słońcem). Z ciekawości
@Wisent_14 kupowałem na składzie, może gościu lepsza cenę dał bo kupowałem też styropape i wszystko inne co potrzebne u niego. Znalazłem jeszcze styropian w Leroyu ale wychodziło sporo drożej z transportem
@Dominias: prawie zero procent, sąsiad miał całe lato goły styropian zakolkowany tylko bez kleju i było dobrze (choć tak długo nie polecam trzymać)
@Dominias: Mam od listopada tylko przyklejony i nie zaciągnięty siatką z klejem. Nic sie nie dzieje. Zakurzył sie troche wieć trzeba bedzie go przetrzeć tarką. Pianka ze szczelin tylko murszeje. Przejedziesz palcem lub odetniesz nadmiar i jest świeża. Na grafit wpływa bardziej UV. Jak lichy styro to mozę i sie powygina. Mam 20cm Knauf Etixx. Moze we wrześniu znajde czas by zaciągnać to klejem