Wpis z mikrobloga

Szybkie streszczenie tego co właśnie się #!$%@?ło na rynku:
FED podniósł stopy o 0.75 (powyżej oczekiwań, oczekiwano 0.5)
Szwajcaria też podniosła stopy o 0.5!!!! (a nie oczekiwano ŻADNEGO ruchu, spekulowano tylko, że Szwajcaria podniesie stopy zaraz po EBC - https://macronext.pl/pl/dane-makro/d/2022-6-16 )

EBC zwołał "nadzwyczajne posiedzenie", które było żałosnym potwierdzeniem ich całkowitej impotencji - każdy spodziewał się jakiejś reakcji, natychmiastowego podnoszenia stóp procentowych, ale EBC nie zrobiło NIC, kompletnie NIC, chyba EBC myśli, że rynek jest głupi i da się nabrać na puste słowa XD Nie EBC, rynek nie jest głupi i już się nie da nabrać - od teraz liczą się tylko czyny, a nie obiecanki cacanki.

Jeszcze dzisiaj UK zdecyduje o stopach procentowych.

Czechy zapewne podniosą stopy o 1.25 na najbliższym posiedzeniu.

I teraz co na to nasze dzbany z NBP? 0.5? XD Nie zdziwiłbym się jakby DzbanG obniżył stopę z 6% do 5%.

W ogóle USD już po 4.52 - najśmieszniejsze jest to, że jak po wybuchu wojny na Ukrainie jak dolar dobijał do takiej wartości to DzbanG interweniował i zbijał kurs dolca - jak widać DzbanG już zaakceptował permanentnego dolara po 5, albo nawet 6 gównozłotych.

Ciekawe jak suwerenowi się to spodoba, kiedy za litr benzyny przyjdzie mu płacić 15-20 złotych ;D

#nieruchomosci #gielda #bekazpisu #nbp
  • 43
EBC zwołał "nadzwyczajne posiedzenie", które było żałosnym potwierdzeniem ich całkowitej impotencji - każdy spodziewał się jakiejś reakcji, natychmiastowego podnoszenia stóp procentowych, ale EBC nie zrobiło NIC, kompletnie NIC, chyba EBC myśli, że rynek jest głupi i da się nabrać na puste słowa XD Nie EBC, rynek nie jest głupi i już się nie da nabrać - od teraz liczą się tylko czyny, a nie obiecanki cacanki.


@haha123: Posiedzenie bylo w celu
@151346136:

Jezeli chodzi o Polske, to dalbym spokoj NBP, a skupil sie na rzadzie. Jakby rzad nie dolewal oliwy do ognia to wygladaloby to znaczenie lepiej. NBP zabija zakredytowanych i biznes zaciasnianiem monpol, a rzad dolewa fiskalnie.

Niestety ale sily fiskalne sa znaczenie silniejsze. To rzad jest problemem nie tempo zaciesniania NBP


Fajnie, czyli z tego co zrozumiałem pernamentny dolar po 5 albo 6 PLN i litr benzyny po 15-20 PLN
reprezentujesz trochę taktykę "nic nie mogę, nic nie robię, co ma być to będzie".


@haha123: Dokladnie taka taktyke reprezentuje

Tutaj nie ma dobrych rozwiazan
Mocne zaciesnianie spowoduje fale bankruct. Polityka monetarna dziala z opoznieniem

Caly swiat ma ten sam problem. Wysokie ceny energii i mocny dolar, to nie jest tylko problem Polski
Trzeba chwile poczekac az to sie wszystko po prostu zawali

Wyrzymajmy jeszcze te dwa tygodnie ( ͡° ͜
EBC zwołał "nadzwyczajne posiedzenie", które było żałosnym potwierdzeniem ich całkowitej impotencji - każdy spodziewał się jakiejś reakcji, natychmiastowego podnoszenia stóp procentowych, ale EBC nie zrobiło NIC, kompletnie NIC, chyba EBC myśli, że rynek jest głupi i da się nabrać na puste słowa XD Nie EBC, rynek nie jest głupi i już się nie da nabrać - od teraz liczą się tylko czyny, a nie obiecanki cacanki.


@haha123: Obiecali że wydrukują więcej
Jezeli chodzi o Polske, to dalbym spokoj NBP, a skupil sie na rzadzie. Jakby rzad nie dolewal oliwy do ognia to wygladaloby to znaczenie lepiej. NBP zabija zakredytowanych i biznes zaciasnianiem monpol, a rzad dolewa fiskalnie.


@151346136: Jesteś wstanie wskazać w historii choć jeden przykład inflacji która została ograniczona nie działaniami banku centralnego a cięciem wydatków rządowych? Bo z tego co ja wiem nie ma.
Jesteś wstanie wskazać w historii choć jeden przykład inflacji która została ograniczona nie działaniami banku centralnego a cięciem wydatków rządowych? Bo z tego co ja wiem nie ma.


@Zuben: bank centralny dziala, tylko rzad tez dziala, tyle ze w druga strone
nie trzeba zadnych nazdzywyczajnych ciec wydatkow, wystarczy, ze nie beda dolewac oliwy do ognia i przeszkadzac NBP