Wpis z mikrobloga

#gorymalgorzaty #justiceforall #nangadream #adambielecki #kanczendzonga #nangaparbat #himalaje #denisurubko

Moi Drodzy, oto garść informacji na dziś. Czyli newsy góromaniaka.

Na dzisiaj i jutro ciekawe wydarzenia górskie dla mieszkańców #warszawa .

1. Zimowa wyprawa na Nanga Parbat- LINK DO LOKALIZATORA

Jak pewnie już wiecie nasi Panowie działają właśnie pod Nanga Parbat. Jeśli im sie uda- będzie to pierwsze zdobycie tej góry zimą. Zostały już tylko dwie- Nanga i K2.

Pisałam ostatnio o tym, że chłopaki są już w bazie.

Tutaj macie lokalizator- można obserwować ich ruchy! Widać, że powoli wychodzą coraz wyżej i akcja górska wre!

2. ADAM BIELECKI razem m.in. z legendą himalaizmu- Denisem Urubko, wybiera się na Kanczendżongę. Zamierzają wytyczyć nową drogę na północnej ścianie.

3. W Zawoi powstanie Centrum Górskie!

Tutaj krótkie informacje, nie mogę się doczekać!

I jeszcze WYDARZENIA GÓRSKIE w #warszawa

1. Już jutro, o godzinie 20 w Novym Kinie Wisłą w Warszawie odbędzie się spotkanie z legendarnym Denisem Urubko. Tematem będzie himalaizm zimowy.

2. Natomiast, jeśli ktoś nie ma planów na dzisiejszy wieczór to na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się konferencja o polskim himalaizmie w czasach PRL- szalenie ciekawy temat. Będzie też film o Lhotse w reżyserii Kukuczki, spotkanie z T.Malanowskim, autorem wywiadu rzeki z Kukuczką ["Na szczytach świata"] oraz prelekcja Leszka Cichego.
hellyea - #gorymalgorzaty #justiceforall #nangadream #adambielecki #kanczendzonga #na...

źródło: comment_D5vpyZ7PYwvEWFnCHh5wWQrtz35bZqTU.jpg

Pobierz
  • 9
@stasiusoyka: zimowe K2 jest jednym z planów programu Polski Himalaizm Zimowy. Po śmierci Artura Hajzera wybrano już nowego kierownika programu, jednak trwają jeszcze prace nad jego reaktywacją- np. rozmowy w sprawie finansowania go. I tak się cieszę że to wraca powoli, bo po tragedii na Braod Peak'u oraz śmierci Hajzera stanęło pod znakiem zapytania. I cieszę się, że Bielecki, pomimo tego co powiedziała Czerwińska [nie podobało mi się to] wcale nie
@hellyea: Urubko już kilka miesięcy temu podkreślał (okres powstawania i publikacji raportu dotyczącego BP), że Bielecki jest znakomitym himalaistą i bardzo chciałby się z nim wspinać. Adama bardzo to podbudowało. Jednocześnie wyraził chęć współpracy. Nie spodziewałem się jednak, że tak szybko do tego dojdzie. Bardzo fajnie, że nowym kierownikiem projektu Polski Himalaizm Zimowy jest przyjaciel Hajzera, pan Majer. Ciekaw jestem tej wyprawy na K2. Myślę, że nie będzie ona się składała
@stasiusoyka: zobaczymy, bo planów mają sporo, ale najpierw muszą pokonać przyziemne problemy :( z tego co zapowiadali to ich celem jest zimowe K2 i zimowa Nanga [ czyżby nie wierzyli w naszych, którzy teraz tam działają? Zupełnie niezależnie od wszelkich programów, związków, klubów wysokogórskich etc.]. Chcą też wspierać himalaizm kobiecy [Wanda by się cieszyła] i prowadzić nowego drogi. Byleby tylko pokonali te finansowe sprawy jak najszybciej!

A- no i ciekawe jak
@hellyea: Czerwińska o Bieleckim straszne głupoty gadala. Zaczęła mnie bardzo irytowac. To chore by nasz najlepszy młody himalaista był tak szykanowany..Czerwińska jest hipokrytka bo w przeszłości zrobiła to samo co Bielecki.
@nofink: też bardzo mnie zirytowała i do tej pory został mi niesmak. Czarę goryczy przelał jak dla mnie jej tekst, już po opublikowaniu raportu, że zdaje sobie sprawę, że może on popsuć Bieleckiemu karierę, ale może to dobrze [nie mogę teraz znaleźć cytatu, ale o to w nim chodziło]. No kurde! Dobrze, że to się nie spełniło i Bielecki teraz będzie się wspinał z żywą legendą- niech chłopak działa, jest świetny.