Wpis z mikrobloga

Za Waszą namową poszedłem w HP T620, którego wpiąłem po przewodzie AUX do wzmacniacza.

Proxmox, a na nim Home Assistant OS 8.2 / 2022.6.6 i dodatek Spotify Connect.

Z poziomu Proxmoxa udostępniłem urządzenie audio, a w zasadzie wszystkie 3, każde na 2 sposoby, co daje po kolei 6 prób - na żadnej konfiguracji nie mam dźwięku.

Dostępne urządzenia audio:
ich9-intel-hda
intel-hda
AC97

Dostępne sterowniki:
SPICE
None (dummy device)

Jestem świadom, że mogę wykorzystać jakąś kartę audio-usb, ale nie w tym rzecz. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł?


#homeassistant #inteligentnydom #automatyzacja #iot #selfhosted #smarthome #proxmox
avangarda - Za Waszą namową poszedłem w HP T620, którego wpiąłem po przewodzie AUX do...

źródło: comment_1655410497VeVbzguDgq2Nkxl6ckWS9n.jpg

Pobierz
  • 8
@avangarda tak bywają problemy z udostepnianiem urządzeń PCI na proxmox, najłatwiej kupić kartę dźwiękowa na USB. Udostępnianie USB w proxmox poprostu działa. Możesz też spróbować puścić dźwięk przez hdmi.
@avangarda: Próbowałeś LXC?
W najgorszym wypadku można też postawić baremetal pulseaudio na bazowym OSie i po sieci je udostępniać do innej maszyny.
btw. po tym nettopie bym się nie spodziewał sprzętowego pci passtrought. Zaś trik z pulse po sieci pozwoli współdzielić je z wieloma OSami.
majsterV2 - @avangarda: Próbowałeś LXC?
W najgorszym wypadku można też postawić bare...
@nawri: To nie jest zaleta samego proxmoxa. To po prostu baaardzo stary features w Qemu.
Ja bym preferował robić to po sieci, bo czasem drivery na VMkach mogą powodować ścinki przez przerywania sprzętowe, zwłaszcza na tak słabym CPU.
@majsterV2: Schody, stanąłem na:

dpkg-checkbuilddeps: error: Unmet build dependencies: check librbd-dev (>= 0.48)
dpkg-buildpackage: warning: build dependencies/conflicts unsatisfied; aborting
dpkg-buildpackage: warning: (Use -d flag to override.)
make: *** [Makefile:36: pve-qemu-kvm_6.2.0-11_amd64.deb] Error 3

Przy próbie instalacji z palca librbd-dev:

librbd-dev : Depends: librados-dev but it is not going to be installed
Depends: librbd1 (= 14.2.21-1) but 15.2.16-pve1 is to be installed
E: Unable to correct problems, you have held broken packages.

Usunąć
@majsterV2: Imo osoby bez zaawansowanej znajomości linuxa nie mają co jechać z tym poradnikiem. Jest mocno zdezaktualizowany ( ͡° ʖ̯ ͡°) Z ciekawości - stosowałeś się do niego? Kilka wieczorów poświęciłem żeby wyrzeźbić status usługi jackd na aktywny.