Wpis z mikrobloga

Serwus, chciałbym rozpocząć swoją przygodę z malowaniem figurek, po głowie chodzi mi głowie Warhammer 40k bo strasznie podoba mi się klimat, choć nic na jego temat nie wiem. Nie interesuje mnie też granie w figurki, chce ograniczyć się do samego malowania.
Znalazłem kita na start ale nie wiem czy to dobry pomysł: https://allegro.pl/oferta/warhammer-40-000-paints-tools-set-12205104217
Sporo farberk i pędzel + do tego dokupiłbym kilka pędzli i jakąś jedną figurkę. Wydaje mi się, że w 200zł bym się zamknął ale doświadczenie nauczyło mnie, że takie zestawy startowe najczęściej to zwykła lipa dlatego potrzebuje opinii fachowców. Kupić kita i coś dokupić czy iść do sklepu modelarskiego i wszystko kupić osobno?
#modelarstwo #warhammer40k
  • 17
@eXtermi14 jeśli chcesz się bawić w modelarstwo to przygotuj się że ciągle będziesz kupował coś nowego bo wraz z upływem czasu będziesz chciał się rozwijać. Ja zacząłem od paru stówek, a wydałem kilka tysięcy już xD. Jeśli o mnie chodzi to wolałbym kupić kilka farb Vallejo, mokra paletę (lub zrobić własną na początek), pędzelki (Army painter, Vallejo na paczek wystarczy) i figurki easy to build. Dobre są na początek i możesz próbować
Jeśli chcesz spróbować, bo nie wiesz, czy Ci to podejdzie, to taki zestaw jest OK, ale nie jest to zbyt dobra inwestycja jeśli myślisz, że będziesz malować dalej. Farbki są mniejsze niż normalne (12 ml), pędzelki i tak musisz dokupić... Bez szału.

A co kupić? To zależy od budżetu. Moim zdaniem jeśli chodzi o farbki, to najlepsza opcja to ten zestaw Vallejo: https://allegro.pl/oferta/vallejo-game-color-72299-introduction-12233363612 (kupując osobno zapłacisz 20-30 PLN więcej). Do tego ze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eXtermi14:
1. Znajdź figurkę/ zestaw figurek, które Ci się podobają
2. Jak już będziesz wiedział to ktoś Ci pomoże dobrać kilka farbek. Polecam sklep mojehobby, a farbki vallejo lub AK 3gen (ja wymieniam powoli paletę z vallejo na ak, imho są lepsze, ale co rabin to inna opinia :p). Ilość farbek zależy od modelu i jego kolorystyki, wiec tu koszt może być różny.
3. Będą potrzebne washe, dobrze sie pracuje na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eXtermi14: w sumie to jeszcze klej- jak jesteś ostrożny i dokładny to wystarczy kropelka czy inny super glue. Jakiś ostry nożyk, kawałeczek drobnego papieru ściernego. Uchwyt do malowania?- ja ciągle używam korka z białą masą pattafix xd, mokrej palety nie kupuj- bierzesz jakies płytkie plastikowe pudełko np od plyty cd, od sushi, ja uzywam wieczka od serka Piątnica xd wkladasz do tego mokry recznik papierowy (ale zeby nie sciekala z niego
@eXtermi14 jak chcesz turbo budżetowo to kup na allegro lub grupie mini targowisko na fb assault intercessors - 5 fajnych figurek za 50zł. Nie trzeba ich (w teorii) kleić więc odpada zakup kleju tamiya extra thin za 20zł.
Jeżeli chodzi o farby to vallejo czy game color są spoko a tańsze od Citadel. Osobiście kupuję takie farby jakie mam w lokalnym sklepie (czyli citadel) bo nie ma nic gorszego niż konieczność zamawiania
@anussatanus Hold your Horses, chodzi mi o absolutne minimum. Nie chcę kupować puszek w spray, klejów, skalpeli, imadełek i innych przyborów bo znając siebie pomaluję figurkę podkładem, od biedy dołożę kolor i wszystko pójdzie w kąt (oby tak nie było
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eXtermi14: bez kleju figurki nie skleisz, bez nozyka nie wytniesz, bez papieru sciernego bedziesz mial nadlewki, czy linie podzialu po formach i bedzie to brzydko wygladac, a koszt tych rzeczy to 10 zl? Nie mowie o kupnie noza za 50 zl tylko zwykly tapeciak... Zreszta te rzeczy tak czy inaczej przydaja sie w domu
@eXtermi14 są. Parę wzorów robi wizkids ale trzeba doczytać które są z podkładem bo klepie też zwykłe. Są przeznaczone dla dzieci dlatego dość mało popularne.