Wpis z mikrobloga

Mirki planuję docieplić pokój na poddaszu styropianem od wewnątrz (w zimę temperatura spada tam bez grzania do 15 stopni, a teraz latem nagrzewa się do 30 mimo, że między więźbami a płytami gipsowymi jest wata...).

Pytanie - 3cm czy 5cm? Dużą to robi różnicę? Wolałbym 3 bo tam i tak są skosy, to przy 5cm użytkowość pomieszczenia zacznie być problematyczna...

#budownictwo #majsterkowanie
  • 21
według mnie, tak na logike, to izolacje powinno robic sie od zewnątrz a nie od wewnatrz. cieplo juz weszlo do srodka i co ten styropian ma z nim zrobic?


@Wychwalany: Od zewnątrz nie mogę - kamienica "zabytkowa" i na dachu konserwator zezwala tylko na papę.
Ja pomyślałem tak - skoro nie mogę odizolować się od zewnątrz, to odizoluję się od wewnątrz - tak czy siak warstwa izolacji nie powinna pozwolić na
Ja ociepliłem 5mm panelami podłogowymi XPS, na to nakleiłem płyty GK i mam jak w termosie. Ważne, żeby mostków nie porobić.


@slavoy: No a ja już płyty GK mam i nie chcę ich zbijać, to mógłbym te panele XPS położyć na płyty i ewentualnie pomalować ale czy to będzie skuteczniejsze niż styropian?
5cm to nie warto sobie dupy zawracać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wypokowy_expert: Szukam jakiegokolwiek rozwiązania, żeby nie rozpieprzać do zera pokoju, a z drugiej strony żeby zimą chociaż nie spadała temperatura do 15 stopni tylko do chociaż 18 niech trzyma. To jest obecnie sypialnia i trzeba grzać kaloryferami całą zimę żeby nie spać w koście lol
@xUnf: To załóż rolety najlepiej zewnętrzne i nie będzie tak grzać latem. Przyklejenie styro na ściany niewiele pomoże. Wiesz może ile masz wełny i jakiej jakości na skosach/sufitach?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@merciless85: @mentari: Rolety mam wewnetrzne takie zwykłe materiałowe...
Wełna jest i folia ale to wszystko co wiem. Nie jest ciasno upakowana - robilem dziurę kontrolną w skosie.
@slavoy: W Muratorze publikuje m.in. Maciej Rokiel, więc nie widzę w tym nic zabawnego.
@xUnf: Każda ingerencja w warstwy przegrody powinna być poprzedzona analizą cieplno-wilgotnościową. Nie licz ode mnie na cudowne rozwiązanie. Warstwy dociepleniowe muszą zapewnić jednakową temperaturę na całej powierzchni, a zwłaszcza w ościeżach okiennych, gdzie grubość materiału ma duże znaczenie. Dla Ciebie budynek jest "kamienicą", a ja się zapytam w jakiej technologii. Ściana jest szachulcowa? A może masywna,