Wpis z mikrobloga

Przejście z HTB na THM z perspektywy czasu było ogromnym błędem, za który ciągle pokutuje. Umiejętność logicznego myślenia i łączenia kropek poszła w #!$%@?, podczas gdy na TryHackMe ciągną Cię za rączkę i pokazują "a teraz wpisz to". Teraz ponownie uczę się na nowo tego, co gdy zdawałem OSCP było podstawą XD
#hackthebox #pentesting #hacking
  • 6
@LongWayHome: THM jest dobre na start. Problem z HTB jest taki, że tam często "nie wiesz czego nie wiesz" jak to z CTFem. Ogólnie maszyny HTB stają się trudniejsze. Porównując kiedyś i teraz maszyny easy i medium to jest znaczny skok w ilości potrzebnej wiedzy do rozwiązania takiej maszynki.

Ja tam wole Proving Grounds od Offensive Security bo za typowymi ctfami nie przepadam.
@AusserKontrolle: To widocznie nie tylko moje wrażenie - w starej maszynce na poziomie łatwym zazwyczaj wymagano sprawdzenia czy na aplikację jest exploit, użyć go (ewentualnie moduł metasploita). W nowych "łatwych":
1. dns zone transfer
2. sql injection
3. LFI używając wrappera php (ograniczony do obecnego folderu)
4. brute force subdomeny używając wfuzza (bo zone transfer nie pokazał w pełni hehe)
5. znowu użycie LFI, ale już można poza obecnym folderem
No
Może tam wrócę - też wychodzą tam maszyny co tydzień?


@LongWayHome: Nie jestem pewny co jaki czas wychodzą, ale wczoraj widziałem parę nowych. Tylko tu wiadomo, że OS ma własną definicję "easy". Patrzysz na maszynke według niech jest easy a hard według community XD

To widocznie nie tylko moje wrażenie - w starej maszynce na poziomie łatwym zazwyczaj wymagano sprawdzenia czy na aplikację jest exploit, użyć go (ewentualnie moduł metasploita). W