Wpis z mikrobloga

@Toporky: w życiu nie dałbym się namówić na dziecko gdybym tego nie czuł.. Mam 32 lata i widzę moich rówieśników którzy mi wmawiają jakie to fajne i jak to się wszystko w życiu zmienia, tymczasem jebia nadgodziny i nie mogą się poświęcać sobie tak jak ja to robię... Poza tym mam 10 lat młodsza partnerkę i nie widzę tym bardziej powodu żeby się spinać, chętnych kobiet nie brakuje :)
@masterix: no to co ogólnie robisz takiego zajebistego w życiu? Co jest takiego zajebistego w hodowli własnego ego i samotności? Wszystkie badania na świecie mówią, że ludzie mający partnerów/rodziny są zdrowsi i żyją dłużej. Podsumowując - ich życie jest za pewne cięższe i bardziej wymagające, ale też bardziej motywujące i tworzące lepszą życiową satysfakcję i zadowolenie z życia.
@masterix: jasne, można. Z tym, że sposób jego opisu tego jak żyje pozwala mi przypuszczać, że jest to osoba, która stawia siebie na pierwszym miejscu i ciężko mu sobie wyobrazić poświęcenie się dla drugiego człowieka. Partner to taka sama odpowiedzialność jak dziecko. A czasem nawet większa - dziecku możesz wiele narzucić, dorosłemu niekoniecznie.
Partner to taka sama odpowiedzialność jak dziecko


@little_muffin: z partnerem można się rozstać jak się nie układa i spokój.

Z tym, że sposób jego opisu tego jak żyje pozwala mi przypuszczać, że jest to osoba, która stawia siebie na pierwszym miejscu


@little_muffin: i nie widzę w tym nic złego, jeśli jest z tym szczerze szczęśliwy

Wszystkie badania na świecie mówią, że ludzie mający partnerów/rodziny są zdrowsi i żyją dłuże


@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masterix: właśnie dlatego pytam, bo rok temu się tak przestraszyłem możliwej ciąży, że odechciało mi się nie tylko planowania dzieci, ale i związku w ogóle. Napisałem bo jestem ciekaw czy ktoś miał podobnie i mu przeszło.
@masterix: zgadzam się, aczkolwiek wmawianie komuś swojej wizji świata i życia jako przepisu na szczęście zawsze skłania mnie do refleksji, że ta osoba jednak nie jest szczęśliwa - jakby była to by nikogo nie musiała przekonywać.
@little_muffin: trenuje boks indywidualnie z samego rana więc często już od godziny 10 rano jestem już prawie w stanie wegetywnym tak do godziny 14 xD do tego dochodzi bieganie/siłownia, podróże za granicę z dłuższym pobytem niż 2 tygodnie... Cały czas szukam nowych wyzwań.
Partnerka to odpowiedzialność większa niż dziecko?? Nie będę robił z kobiety debila jakby potrzebowała specjalnej troski, sama bierze za siebie odpowiedzialność. A co do "samotności" mimo że nie