Wpis z mikrobloga

@enforcer: ten watermark jbzd mówi wszystko. przecież ta stronka to polskie siedlisko alt-rightu. ludzie tam dosłownie oddychają oparami urojeń prawakoidalnych. parę tygodni temu tam wszedłem z ciekawości (wiecie, to taka rozrywka troszkę jak oglądanie patostrimów) i dosłownie ciężko znaleźć tam jednego mema, który były w kategoriach normalnego humoru. w większości humoru nie znajdziesz, a puentą każdego obrazka jest jakiś reakcjonistyczny/fa*zystowski przekaz (nie od dziś wiadomo, że prawica niszczy humor i komedię
  • Odpowiedz
@AgentGRU: Takie urojenia, że jak ktoś napisał na wykopie że jest dumny z bycia białym, to najwyżej plusowana wypowiedź była że to jego jedyne osiągnięcie plus inne wrzuty.
  • Odpowiedz
@Perun_93:

w tym roku jest jakoś ciszej niż w poprzednich latach


IRL jest tak samo jak w poprzednich latach. W alternatywnej rzeczywistości, czyli na Wykopie, jest ciszej, bo prawactwo nie wrzuca tylu znalezisk o LGBT na główną.
  • Odpowiedz
@AgentGRU: To znaczy że nie mogę być dumny ze swojego pochodzenia, kultury, osiągnięć, wynalazków, historii tak jak inni, bo lewakom to się nie podoba?
  • Odpowiedz
@sindram: tylko, że o nim nie mówią. Jest bo jest XD
Prawaczki srają żarem bo ktoś śmiał wymyślić nic nie znaczący miesiąc, który gdyby nie wysrywy prawicy to byłby zapomniany już dawno temu XD
  • Odpowiedz
@AgentGRU: To jak w tym memie, Azjata mówi że jest dumny z pochodzenia i wszyscy mu klaskają i gratulują, to samo murzyn itp, a jak biały to go wyzywają od rasisty. Słabe bo co? zle że masz inteligentną, pracowitą, dobrą rodzinę z której jesteś dumny? Lepiej miec w rodzinie kryminalistów i pasożytów i byc dumnym bo jest się np. murzynem.
  • Odpowiedz
@bacaa90
Duma – poczucie własnej godności i wartości; stan zadowolenia z siebie samego z powodu podejmowanych wysiłków czy uzyskanych korzyści. Duma neurotyczna to termin stworzony przez Karen Horney na określenie stanu nerwicowego, w którym poczucie dumy jest nieadekwatnie wysokie w stosunku do rzeczywistych osiągnięć.

Hasło to jest dawno określone spójną definicją w każdym języku, ale lewicowi filozofowie muszą wymyślać koło na nowo i wyzywać od niedorozwiniętych naćpanych psów ludzi, którzy nie podzielają
  • Odpowiedz
@Perun_93: cóż to za straszna propaganda się odbywa? Ktoś ustawił tęczowa nakładkę? Jakiś polityk śmie twierdzić że lesbijki i geje powinni być równouprawnieni? Straszne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@maciss: A po chvj importujesz problemy zza granicy do Polski?
Czy u nas są duże mniejszości azjatyckie czy afrykańskie, które chcą się wyróżnić? czy 99,8% Polaków jest biała (albo właściwie "biała" xD) i duma z bycia białym jest tak samo sensowna jak bycie dumnym z posiadania oczu, nóg i rąk
  • Odpowiedz
@enforcer: ja ani tęczowy ani nie uważam by miesiąc pychy był czymś dobrym czy mądrym, ale prawaki robią tu zawsze straszny chochoł/strawman.

Zarówno jeżeli chodzi o dumę z bycia czarnym czy gejem czy inną mniejszością nie chodzi o to by być dumnym z własnej rasy czy seksualności, a polegać to miało na tym, że jestem czarny I dumny. Tzn. nie czuję się gorszy od białego, hetero, mężczyzny.

To jak jestem dumny
  • Odpowiedz
XD


@kacpperos: Naprawdę tego nie rozumiesz? Określenie "white pride" jest zawłaszczone przez wszelkiego rodzaju ruchy rasistowsko-faszystowskie - dlatego jest określane jako negatywne.

Nie bez powodu "white pride" najczęściej prezentowane jest z krzyżem celtyckim.

Tak samo jak literka "Z" nie kojarzy się obecnie neutralnie jak np. literka "X", a swastyka w naszej kulturze nie jest odbierana jako symbol szczęścia.

To nie wina gejów, ani czarnych, ani azjatów, że "white pride" kojarzone jest
rzep - > XD

@kacpperos: Naprawdę tego nie rozumiesz? Określenie "white pride" jest...

źródło: comment_1655799190gduMDZtKfZpMiXZWoBtxtM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz