Wpis z mikrobloga

Witajcie,
od kilku dni mam problem z internetem w upc. Mianowicie mój laptop Huawei Matebook 14 (2020) z Ryzen 4600h nie zawsze chce się łączyć z wifi. Problem jest taki jeśli mam połączenie to net śmiga normalnie, a np. jeżeli zrobię restart systemu bądź wyłączę i włączę znowu komputer, wtedy nie mogę nawiązać połączenia z wifi, mimo iż wcześniej net chodził normalnie. Dzwoniłem kilka razy na infolinię, miałem odświeżane, poprawiane wszystkie parametry, nic nie pomogło. Mam automatyczne przełączanie z pasm 2,4 i 5 ghz. Był dziś u mnie monter i wymienił router (connectbox) i przy jego obecności chodziło normalnie, robiłem restart, wszystko cacy. Kilka godzin po tym- deja vu. Nie wiem już co robić, czy wina leży po stronie komputera czy też sieci. Sterowniki mam nowe, zrobiłem update do win 11, bo w 10 było to samo. Oczywiście nic to nie dało. Jeśli chodzi o inne urządzenia z wifi. Czasem występują zaniki w telefonach, ale ponowne uruchomienie wifi pomaga, smart tv chodzi bez zarzutu.
#upc #multimedia #internet #huawei #laptopy #komputery
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czary86: sprawdź czy wyłączenie Bluetootha nie pomoże (nie koniecznie od razu) - karty dzisiaj mają z reguły zintegrowane razem oba te układy i karta potrafi się przegrzewać, częsta przypadłość niektórych Atherosów.
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: już wcześniej to zrobiłem, wyłączyłem także oszczędzanie energii w karcie sieciowej. Niestety nie pomogło. Jeżeli net mi łączy to chodzi normalnie. Ping 16 ms, download 420 Mb/s, upload 28 Mb/s. Problem dotyczy stabilności połączenia. Jak wcześniej pisałem net połączy się, pochodzi godzinę czy dwie, zrobię restart i nie mam możliwości ponownego połączenia.
  • Odpowiedz
Jeśli po wymianie routera masz to samo to może Twoja karta sieciowa ma jakieś dziwne ustawienia zapisane i gubi np DNSy albo inne ustawienia. Ew może źle reaguje na inteligentne wifi i przełączanie pomiędzy 2,4 i 5 ghz
  • Odpowiedz
@damian1123: przed wymianą miałem rozdzieloną sieć na 2,4 i 5 ghz. Manualnie przełączałem, teraz mam automatyczne przełączanie i dalej to samo. Dziwi mnie, że wczoraj miałem także problem ze smartfonem, że tez nie łączył, ale po wyłączeniu i włączeniu wifi już było ok. Dla przykładu łączyłem się także z routerem mobilnym (sieć orange) to połączenie było stabilne, nie zrywało tylko prędkość była tragiczna. Obejrzenie czegoś na youtube w rozdzielczości 1080p nie
  • Odpowiedz
Też można zweryfikować. Najważniejsza dla operatora jest połączenie kablowe, wifi nie jest gwarantowane ze względu na ilość możliwych zakłóceń, ścian itd.
  • Odpowiedz