Wpis z mikrobloga

#bhp #pracbaza
Idę na magazyn wysłać alkomat do kalibracji itd. i słyszę
"Cicho cicho idzie inspektor" i się na mnie gapią z jakąś taką dziwną miną i śledzą wzrokiem.
Pytam "czy coś się stało? ktoś ma jakąś sprawę do mnie ? "
"nie nie "
- "Ludzie ja alkomat do kalibracji i wzorcowania wysyłam a nie na kontrolę i tak przepisy nie pozwalają na taką "rutynową" kontrolę trzeźwości w zakładzie pracy " śmiejąc się
"aaa myśmy myśleli że pan na jakąś kontrole przyszedł i już się mieliśmy pytać dlaczego "
"hmm a to dlaczego w takim razie się boicie jak trzeźwi jesteście co ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) "

"śmiechom nie było końca" , ani też początku #nikogo ale to uczucie kiedy idziesz i się gapi na ciebie 15 osób z jakiś podejrzeniem w stylu "patrz zaraz coś #!$%@? behapowiec "
  • 16
@Wiciu89: Kiedyś miałem podobna akcje jak wpadłem do małego zakładu (10 osób na zmianie) gdzie mój serdeczny kolega pracował jako spawacz, a moim ubiorem roboczym był garnitur. Wpadłem tylko po jakieś rzeczy które mi ziomek mial dać. Wiec wszedłem kulturalnie frontowymi drzwiami i słyszałem tylko jak narzędzia spadają i widziałem jak ludzie uciekają i się kitraja między maszynami bo myśleli ze na kontrole trzeźwości zawitałem xD
@Wiciu89: W wakacje po maturach pracowałem w firmie fliziarskiej u ojca, jako zwykły pomagier od mieszania kleju, fugowania i innych podobnych. Tak się stało, że 1 dzień pracy zbiegł się z dniem odbioru matur w szkole, na które się dosyć wystroiłem - skórzane buty, chinosy, biała koszula i skórzana torba. Wszedłem w ten sposób na teren budowy, do budynku gdzieś na 3 piętrze się przebrałem i ruszyłem do pracy.

Jakieś pół
@munchkin: @skromny_chlopak: kurdę wychodzi że jestem zwykłym dziadem bo ja na magazyn wszedłem w zwykłej polówce i zwykłych jeansach ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja mam trochę inną wizję pracy w bhp, raczej staram się pomagać pracownikom(nie utrudniać im nie potrzebnie ) i czasami przymknąć oko np. że palą papierosy gdzieś pod halą (nie będę za starymi chłopami latał ) niż biegać robić im zdjęcia kontrolować co
i widziałem jak ludzie uciekają i się kitraja między maszynami bo myśleli ze na kontrole trzeźwości zawitałem xD


@munchkin: Jak można się tak zeszmacić. xD

W ogóle nie ogarniam picia od rana, zdarzało mi się napić w pracy ale mała firma kameralna atmosfera i drink jak się do wieczora nad jakąś sprawą siedziało to nie łojenie od rana i chowanie się jak szczur żeby nie wpaść.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@szynszyla2018: ponieważ nawet policja nie ma prawa nas rutynowo kontrolować, do wszystkiego musi być jakaś podstawa prawna. Ale oczywiście u nas nie może być też zbyt normalnie, zatem mamy rutynowe kontrolę trzeźwości na drogach, a samo bezprawie jest uzasadniane domniemanym przyzwoleniem społecznym, a jak komuś się nie podoba to pewnie sam jeździ po pijaku. #!$%@?, Polska w pigułce
@szynszyla2018: To zależy od tego czym się dany zakład pracy zajmuje jak ktoś ma zakład o podwyższonym ryzyku posiadają duże ilości niebezpiecznych gazów, lub innych materiałów wybuchowych lub coś w tym stylu to jasne że należy mieć rękę na pulsie 24/h kontrole szkolenia instruktaże ścisłe przestrzeganie zasad bezpiecznej pracy. Podobna sytuacja w zakładach przemysłowych ciężkich lub na budowach wysokościowych.

@fraciu: I uważam że tak być powinno jeżeli jest kierownik który