Wpis z mikrobloga

Rosję (jako kraj rządzony przez niezmienny zestaw polityków) jak wiadomo należy #!$%@?ć i blokować ile się da za rozpętanie wojny na ukrainie i szantażowanie świata głodem. Im bardziej się wykrwawią w Ukrainie, tym dłużej będa lizać rany i tym dłużej będzie spokój na swiecie a najbardziej pożądanymi rozwiązaniami są jak wiadomo albo wejście pod chiński but, bunt społeczny i zmiana władzy albo rozpad na dziesiątki republik.

Ale ja w sumie nie o polityce.

Jest to 144-milionowy kraj (minus zgruzowane orki) o cholernie różnym przekroju społecznym. Od regionów w jakich sra się za stodołą i jest jeden telewizor na całą wioskę aż do oligarchów z budżetem zbliżonym do budżetu niektórych państw. Nie jest tak, że całe społeczeństwo popiera wojnę.

Zakres muzyki jakiej słucham jest dość szeroki i z czystej ciekawości zrobiłem sobie przegląd rosyjskich zespołów jakie znam i lubię oraz ich oficjalnych deklaracji w mediach społecznościowych.

Arkona (black metal) - zdecydowany sprzeciw na profilu Mashy Scream (FB)

Little Big (pop/rock/rave/#!$%@?) - zdecydowany sprzeciw na profilu grupy (FB)

Slaughter to Prevail (deathcore) - zdecydowany sprzeciw na profilu grupy (FB)

Nebula Orionis (atmospheric black metal) - sprzeciw/strach (ciężko powiedzieć czy koleś nie jest nadmiernie wystraszony)

Fferylt - brak update w mediach społecznościowych, zastanawiam się czy dalej istnieją

Pusy Riot - wiadomo. #!$%@?ć Putina prądem.

IC3PEAK - zdecydowany sprzeciw, ale wyrażali go od dawna

Leningrad - #!$%@? go wie, nie jestem do pewien ale odnoszę wrażenie, żę jadą na koniunkturze, gdyż wypuścili ostatnio piosenkę "No Entry for Russians and Dogs" - protest song? Sznurow-buntownik-kumpel Putlera?

Od siebie mogę tylko napisać, że nie wszyscy Rosjanie popierają to co odwala Rosja i pewna część społeczeństwa to dobrzy ludzie którym przyszło żyć w #!$%@? kraju.

Oczywiście zwolenników polityki Kremla warto przy pierwszej nadarzającej się okazji pozbawić jednego czy dwóch zębów albo szyby w samochodzie jeżeli wystawią nos poza swój ukochany kraj.

Jako, że uwielbiam gruz dobrej jakości i taguję również #metal - trochę gruzu pierwszej jakości dla mirków spod tego tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#muzyka #rosja #wojna #przemyslenia
  • 4
@Wujek_Fester: Miałem właśnie to wrzucać, bo wokalu mi właśnie brakuje w muzyce z Dooma. A Slaughter to Prevail należy szanować za ostatnią płytę, bo gruba petarda.
Poza tym po inwazji kacapskiej, Alex czy nawet sam zespół wrzucili krótki przekaz typu: "no war", co w tych warunkach dużo mówi.
no i #!$%@?ł do USA ( ͡° ͜ʖ ͡°) t


@pkrr: A to nie wiedziałem, nie śledzę ich życia. Przypadkiem wiem tylko, że Tatiana z Jinjer mieszka w Kalifornii XD