Wpis z mikrobloga

Wołam @play_polska do tablicy.

Czy sieć Play przekazuje/sprzedaje numery i adresy e-mail podmiotom trzecim? Tego nie wiem i pewnie się nie dowiem, ale ocenę pozostawię użytkownikom.

Około 2 tygodni temu do mojej mamy na telefon z numerem w Play zadzwoniła jakaś osoba usilnie twierdząca, że mojej mamie kończy się umowa i ma dla niej świetną ofertę. Całe szczęście, moja mama jest uczulona na takie rzeczy i szybko się rozłączyła. Była tak zaskoczona telefonem, że poszliśmy razem do salonu Play, aby wyjaśnić sytuację, na co zdziwiony pracownik stwierdził, że żadnej umowy moja mama nie ma podpisanej, a jedynie kartę z numerem, do czego żadnej umowy nie potrzeba. Pomyślałem, że to zbieg okoliczności i pewnie jakiś spam/ewentualnie ktoś wcześniej mógł posiadać numer mojej mamy i podpisywał kiedyś coś. Problem pojawił się dzisiaj, kiedy to moja mama na swojego prywatnego maila otrzymała dokumenty do zawarcia umowy o telefon po niemiecku (zdjęcie w załączeniu) wraz z całą dokumentacją w PDFach. Skąd mieli dane do wysyłki e-maila? Może podała je moja mama w trakcie rozmowy? Nie jest to możliwe, ponieważ jej maila znam tylko i wyłącznie ja (jest już starą, schorowaną osobą i nie ogarnia takich rzeczy, a mail jest jej potrzebny do urzędów, itp.). Może jednak wyciekł u kogoś innego? Znowu pudło - jest podany w Play, a wątpię, żeby urzędy państwowe przekazywały dalej takie dane. Ocenę wszystkiego pozostawiam wam. Jeśli ta sytuacja z wciskaniem umowy przez jakiś obcy podmiot trzeci będzie się powtarzać to zgłoszę sprawę odpowiednim organom, w tym do UOKIKU, niech sieć Play się tłumaczy.

P.S: Tak, wiem, że pewnie moja mama zakładając numer podpisała zgody handlowe, ale wciskanie komuś, że kończą mu się posiadane umowy i musi szybko podpisać nową to zdecydowanie poniżej pasa. Jeśli sieć Play takich dobiera sobie partnerów biznesowych, którym przekazuje dane to nie mam więcej pytań.

#play #oszukujo #zalesie #upc
Pobierz
źródło: comment_1655919648WPVaVyGKxSuYY8P72HAE1K.jpg
  • 1