Wpis z mikrobloga

#rozowepaski wiecie jaka wg. młodych mężczyzn jest główna przyczyna spadku dzietności? Uwaga, uwaga....

EMANCYPACJA KOBIET

Tak tak, ten komentarz został wyplusowany pod niebo (załączony obrazek). Nie popieprzone prawo, brak perspektyw, brak edukacji czy gówniane zarobki. Nie brak mieszkań, nędzna służba zdrowia, prawo aborcyjne rodem z Iranu. Problemem Polski w 2022 jest emancypacja kobiet.

Uciekajcie z tego chlewu póki nie jest zbyt późno. Mieszkańcy tej krainy są mentalnie w średniowieczu. Nie ma znaczenia kto będzie rządził, tutaj chlew będzie trwał jeszcze przez najbliższe 50 lat.

#bekazprawakow #bekazkatoli #neuropa #4konserwy #bekazkonfederacji #pieklomezczyzn #pieklokobiet #chlewobsranygownem
Pobierz preczzkomunia - #rozowepaski wiecie jaka wg. młodych mężczyzn jest główna przyczyna s...
źródło: comment_1655922465zd0VXzZca0e1QFbE1k5gpn.jpg
  • 13
@Zakretka21: @moll: @precz_z_komunia: Oczywiście, że to wpływa, ale to nie jest główną przyczyną xD
Tak jakby dzietność spada od dawna i głównym powodem jest zwyczajnie postęp technologiczny, a nie jakieś emancypacje, jakies kluby czy prezerwatywy.
Jakby ludzie sobie nie zdają sprawy, ale 150 lat temu świat wyglądał całkowicie inaczej i ci ludzie mieli więcej wspólnego z ludźmi z 1500 roku niż z nami. Jesteśmy w czasach których człowiek nie
@precz_z_komunia:

po menopauzie mogą się nie wypowiadać, was ten problem nie dotyczy

Typowe ad hominem jest typowe.

@SirSherwood:
- Właściwszym terminem od emancypacji jest upodmiotowienie. A więc nadanie statusu prawnego jako obywatel kraju, a nie wyłącznie bycie na smyczy męskiej linii rodziny (a później męża).
- A po drugie istnieje szereg opracowań pod tym kątem pod hasłem "uprzedmiotowienie kobiet a wskaźnik dzietności"
- Przejrzałem sobie pierwsze nagłówki z:
https://scholar.google.pl/scholar?q=women%27s+empowerment+and+fertility+changes&hl=pl&as_sdt=0&as_vis=1&oi=scholart
i
@AlienFromWenus: > A przecież te kobiety z facetem który dzieci nie chce same sobie dziecka nie zrobią

Raczej jak się jest w związku to się rozmawia o przyszłości i jeśli partner nie ma takiego samego podejścia do dzieci to się go raczej zmienia bo to jest jednak life changer.
Poza tym sama we wcześniejszym komentarzu zaznaczyłam, że jest w tej sytuacji i udział mężczyzn. Jest mnóstwo czynników, dlaczego dzietność spada, a
@precz_z_komunia: koleś, naucz się czytać ze zrozumieniem, spójrz sobie na komentarz, do którego się odniosłem, a później wysnuwaj te swoje ćwierćintelektualne tezy z mojego komentarza.
#!$%@? tam, lecisz na czarnolisto.
Nie rozumiem tylko czemu @precz_z_komunia ma ból dupy o to.


@wielkaberta: bo śmieć śmiał śmieć (czyli, że ja) napisać E-MAN-CY-PAC-JA. Nic więcej. To jest słowo klucz / trigger, którego nie wolno używać, bo obraża uczucia ... yyyy... ideologiczne? Koleś się obsrał, bo nie umie czytać ze zrozumieniem, iż jest to jeden z wielu powodów. Uznał, że to główny powód, wręcz jedyny i całkowicie zignorował nie tylko kolejne punkty w mojej wypowiedzi,