Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#pcmasterrace #komputery #kartygraficzne
cześć, składam swój pierwszy komputer i na razie nie kupiłem "normalnej" karty graficznej tylko mam swojego leciwego GTX'a 750 bez TI, paruje go z 12400f Intela, płyta b660 i komputer nie wstaje, dioda VGA świeci się na czerwono, czy może być to od tego że ta grafika nie jest wspierana przez płytę? a ewentualnie wie ktoś jak to naprawić? sprawdzałem inne sloty PCI i to samo :/
  • 18
karta zasilana jedynie slotem PCI


@fluorek: przykro mi, ale używasz karty graficznej w starym komputerze, który ma bardzo ograniczone możliwości współpracy z współczesnymi kartami graficznymi.

W zasadzie to powinieneś kupić kartę graficzną z własnym zasilaniem, ale musiałbyś też kupić nowy zasilacz, który miałby wystarczającą moc, aby ją obsłużyć.
@fluorek: znany problem, bodajże ostatnia generacja GPU (nie pamiętam jak gtxy 900) bez pełnego wsparcia uefi sparowana z platformą gdzie takie wsparcie jest obowiązkowe. Nic nie poradzisz.
@fluorek: @keton22: może i poradzi. U mnie na z590 od GB było tak samo przy podpięciu monitora przez display port. Na HDMI wszystko śmiga. Walczyłem z tym dwa dni, zanim znalazłem podobny problem na 5stronie Googla ( a tam jak wiadomo, nikt nie zagląda).
@Dziki_czoug: czytałem, to jest coś innego i nvidia wypuściła patcha na to
@keton22: ehh no to szkoda, a jak włączam to po kolei wszystkie diody migają oprócz diody DRAM i potem ustaje na diodzie VGA, to też procek może być uszkodzony?
@fluorek: mam ten sam problem gdy zrobiłem upgrade do 12100F i Gigabyte B660M DS3H z leciwego i7-4770 zostawiając swoją starą kartę GTX 770. komputer nie przejdzie POST'a jak mam podpięte oba monitory (jeden DP, drugi HDMI) rusza tylko jak displayport jest pusty. trochę to irytujące że za każdym razem jak odpalam kompa muszę się schylić i wypiąć kabla żeby go wpiąć po 10 sek jak winda wstanie no ale cóż.
ciekawe
@fluorek: troche dziwne bo 750 jest w teorii na nowszej architekturze niż 770 (Maxwell nie Kepler) więc powinno być git, tym bardziej że nie masz wgl dp. był jakiś fix firmware'u na ten problem dla maxwella wzyż i poleciłbym ci spróbować go zrobić odpalając kartę na starej płycie ale nie wiem czy jest sens jak ty nawet nie masz dp na karcie.
chyba najlepiej by było jakbyś spróbował odpalić z innym